17 вересня в Запорізькому національному університеті відбулись установчі збори студентського козацького братства, на яких обговорювали сучасний стан та перспективи діяльності козацьких організацій серед студентської молоді.
Метою створення широкої громадської організації для студентів провідних вишів Запоріжжя є відродження українських козацьких традицій в нашому регіоні. Вступити до студентського козацького братства можуть всі бажаючі, навіть дівчата. На даний час ініціативну групу по створенню такої організації в ЗНУ очолив Олександр Довгополов. Якою буде структура система управління, склад організації, поки що не вирішено, але Отамана братства планують обрати 14 жовтня на свято Покрови біля Запорізького Дуба з дотриманням всіх козацьких традицій.
На думку головного організатора цієї молодіжної організації, президента всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули, ідея створення студентського козацького братства з’явилась після тривалого аналізу діяльності козацького руху, який засвідчив, що сучасна студентська молодь майже не залучена до громадського життя. Тому створення такої громадської організації є позитивною подією для нашого регіону.
В свою чергу, віце-президент Запорізької обласної організації рукопашного бою Костянтин Рижов висловив пропозицію створення наукового напрямку в цій організації, де студенти зможуть брати участь в науково-практичних конференціях, досліджувати історію українського козацтва, публікувати свої наукові досягнення.
Підтримали ініціативу створення такої організації настоятель храму св. Миколая отець Володимир та отець Юрій (Едмонт, Канада), представник української діаспори в Канаді, який багато подорожує та цікавиться питаннями української історії. Вони зауважили, що основа будь-якої організації – це духовність, а тому допомога церкви цій справі є необхідною.
Історична довідка: Перший студентський Курінь ім. Укр. Січових Стрільців, був організований у січні 1918 для боротьби проти більшовиків з охочих поміж студентів університету та учнів вищих клас сер. шкіл у Києві; бойовий склад куреня — 550 вояків. Одна сотня куреня у складі 120 вояків під командуванням сотн. Омельченка брала участь у боях під Крутами; воїни того куреня, що вижили, були включені до складу Гайдамацького Коша Слобідської України.
Олена Переверзєва