У неділю біля 700-літнього Запорозького дуба відбулося дійство "Зелені свята”, присвячене 12-й річниці запорізької школи "Спас”.
Після відлуння гімну дітей і дорослих з подією привітав ведучий, котрим був директор міської ДЮСШ козацьких бойових мистецтв "Спас” Костянтин Рижов.
– 12 років тому, – почав екскурс в історію Костянтин Анатолійович, – у Запоріжжі була відкрита перша не лише в Україні, а й у державах ближнього зарубіжжя школа козацьких бойових мистецтв. Й досі на теренах Росії і Білорусі нас ще ніхто не повторив.
У гості до іменинників завітали народний депутат України, почесний президент Всеукраїнської федерації "Спас” Олександр Рябека, депутат обласної ради Юрій Ружин, голова наукової ради ВУФ "Спас” Володимир Коломієць, консультант ВУФ "Спас” з юридичних питань Олександр Єрмак, президент ВУФ "Спас” Олександр Притула, член Координаційної ради сприяння правоохоронним органам України Світлана Панасенко, директор Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді Наталя Власова, заступник управління культури й туризму Запорізької облдержадміністрації Ірина Конарєва.
З вітальним словом до присутніх звернувся народний депутат України Олександр Рябека й розповів, як 12 років тому Олександр Притула прийшов до нього з тепер уже покійним Анатолієм Єрмаком. Тоді Олександр Леонтійович був молодим і худеньким, але високим і з блискучими очима, й поділився з нами своєю мрією.
Вихованців школи "Спас” і гостей свята привітав і президент Всеукраїнської федерації "Спас”, перший директор міської державної ДЮСШ КБМ Олександр Притула:
– По-перше, поздоровляю вас із Трійцею. Сьогодні ж святкує своє 12-річчя школа "Спас”, яка була першою й поки що, на жаль, залишається єдиною на теренах України. Я дуже вдячний колишньому міському голові Запоріжжя Олександру Головку, тодішньому віце-меру Людмилі Островській та начальнику управління фізкультури і спорту Запорізької міської ради Віктору Степаненку, котрі відгукнулися на мою ініціативу зі створення в колисці й столиці козацтва школи для виховання дітей та юнацтва в руслі патріотизму до рідної землі. Я тоді вже достатньо набачився байдужих можновладців і майже став песимістом і скептиком. Коли попав на прийом до Віктора Григоровича, він перше, що сказав, що не всі чиновники однакові. І після цього міська влада пішла на ризикований експеримент – при відсутності в "Спасу” юридичного статусу виду спорту дозволили відкрити міську ДЮСШ козацьких бойових мистецтв "Спас”. Все це дійшло нині до того, що в нас є й Всеукраїнська і Міжнародна федерації спасу та дев’ять держав, які висловили бажання розвивати на своїх територіях "Спас”. Проте найбільшим нашим досягненням є те, що багато хлопців і дівчат стали чемпіонами України й світу та майстрами спорту.
На свято завітав і запорізький співак, композитор та заслужений діяч культури України Анатолій Сердюк й виконав кілька своїх пісень про Запоріжжя "Краю, мій рідний” і "Козаченьки-соколи”.
Олександр Притула нагородив гарних активістів і друзів за підтримку й сприяння в розвитку "Спасу”. Нагороду отримав і декан факультету фізичного виховання ЗНУ Микола Маліков за відкриття спеціалізації "Спас” та інші. Перед глядачами виступив і начальник міського управління спорту Віктор Степаненко.
Після цього відбулися показові змагання дітей та юнацтва різного віку. Одночасно продовжилися нагородження вихованців і прихильників школи "Спас”. Серед нагороджених за інформаційну підтримку був і наш позаштатний кореспондент та автор цих рядків.
Автор Юрій Юрик
Стаття в газеті «Запорізька Січ», від 29 травня 2010 року.
Натисніть на фото для збільшення: