6 травня 2012 року Пластунівський курінь Запорозького війська низового «Запорозька січ» в Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай» провів перший фестиваль козацького герцю «ЗАПОРОГИ» - присвяченому перемозі козацьких військ у битві під Жовтими Водами!
Місто Запоріжжя має статус колиски Запорозького козацтва, це те, чим пишається кожен мешканець, те що відрізняє його від всіх інших міст України. Козацтво - це приклад для багатьох поколінь українців, приклад високих моральних принципів таких, як: любов до рідної землі, повага до батьків, любов до свого народу. Весною 1648 року козацьке військо під проводом легендарного гетьмана Богдана Хмельницького здобуло перемогу в битві під Жовтими водами, розгромивши одне з найпотужніших військ Європи. Це була визвольна боротьба проти гніту польської шляхти. І ми - нащадки запорозьких козаків не маємо права забути про виявлену козаками сміливість та лицарство в цій важкій битві!
Головною метою Фестивалю є: популяризацію здорового способу життя, створення позитивного образу сучасного козака, як носія звичаю виховання воїна патріота, захисника своєї землі та рідного народу, розвиток у місцевого населення позитивного ставлення до того, що вони мешканці міста, яке пов’язане з історією Запорозького козацтва, а також відродження військової культури українського народу.
Організаторами Фестивалю виступили: Пластунівський курінь Запорозького війська низового «Запорозька січ», Центральний Парк Культури і відпочинку «Дубовий гай», Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «СПАС».
На відкритті фестивалю з показовими виступами виступили: курсанти Запорізького професійного училища міліції, Театр козацького бою «Запорозький Спас», вихованці осередку «Спас Яр» Школи козацького бойового мистецтва «СПАС», Пластунівський курінь Запорозького війська низового «Запорозька січ», пейнт-больний тир організувала Заводська районна організація «Товариства сприяння обороні України».
В рамках Фестивалю відбулися Змагання – випробовування «Дев’ять порогів» на міцність, силу та витривалість серед козаків та всіх бажаючих гостей свята. Змагання включали в себе дев’ять випробувань - порогів, за результатами проходження яких були визначені переможці, а найсильнішим козаком змагань став Юрій Томілін – батько одного із вихованців Запорізької Школи «Спас»!
На завершення свята всіх гостей та учасників чекав бій «Лава на лаву» - «Штовхач».
|