•  (uk)
2023/06/06
Головна » Новини » У Запоріжжі презентували четвертий випуск альманаху, присвяченого сучасному козацтву

У Запоріжжі презентували четвертий випуск альманаху, присвяченого сучасному козацтву

У Запоріжжі презентували четвертий випуск альманаху, присвяченого сучасному козацтву

На підтримку державної Доктрини інформаційної безпеки, виконання плану роботи координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, 28 січня 2021 року в прес-клубі Запорізької обласної спілки НСЖУ був проведений Круглий стіл з питань подальшого розвитку Українського козацтва і презентація четвертого номеру нового загальнодержавного інформаційного проекту – альманах “Українське патріотичне козацтво”. Колектив авторів і учасників проекту представив в черговому випуску статті і наукові матеріали відомих і заслужених авторів – науковців, громадських діячів, учасників Запорозького козацького Руху опору агресорам і окупантам, молодих керівників нових фундацій

Це збірка статей, репортажів, досліджень про воєнно-патріотичну, виховну, наукову, міжнародну діяльність сучасного козацтва, до якого входять українські історики, військові, волонтери, митці, учасники Всеукраїнського руху інформаційного спротиву російським агресорам та окупантам. Саме вони й стали авторами альманаху, який вийшов друком завдяки допомозі Всеукраїнського козацького спортивного клубу ім. гетьмана Івана Мазепи.

Це альманах розповідає про роботу українського козацького патріотичного руху, культурно-історичні заходи, спортивні, волонтерські і розповідає про роботу конкретних учасників. В 2020-му році велика кількість козацьких організацій по Україні і звичайно ж в Запоріжжі брала активну участь у діяльності підрозділів територіальної оборони, проходили навчання, дуже багато молоді долучилася до цього питання розвитку підрозділів тероборони“, – розповідає Дмитро Сухінін, головний редактор та засновник альманаху. Президент Всеукраїнської федерації “Спас” Олександр Притула каже, що альманах покликаний руйнувати міфи з приводу сучасного козацтва – про те, що його, нібито, наразі не існує:

“Це все ті, хто творив тут самооборону, це люди, які творили оборону України, це волонтерський рух, операції “Дозор”, “Перехоплення”, це ті операції, про які можна говорити, а ще левова доля таких, про які не можна говорити сьогодні, бо Україна в стані війни сьомий рік, і нам не треба про це забувати. Ми можемо завдяки нашим внутрішнім ворогам призабути це, але альманах про це нагадує”, – каже Олександр Притула.

У виступах Іван Нонка, Олександр Притула, Костянтин Рижов, Ганна Леміш, Валентин Терлецький, Богдан Рижов, Геннадій Дерібас щиро привітали та підтримали системний підхід у виданні альманаху, його історичне значення як документального свідчення про діяльність і боротьбу сучасного українського козацтва за віру та волю своєї Батьківщини. Були запропоновані наступні заходи – розробка і реалізація нової трирічної Програми розвитку Запорозького козацтва, а також державної Програми розвитку Українського козацтва, високо оцінені робота по інформаційному спротиву, та заплановані нові напрями.

Також шановну громадськість поінформовано про розширення редколегії та діяльність у новому складі Олександра Лобаса, першого командира 37-го батальйону ЗСУ, багаторічної волонтерки, члена Всеукраїнського штабу Світлани Лиходед, директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Юрія Спіцина, першого заступника голови Великої ради Українського козацького патріотичного Руху інформаційного спротиву, журналіста, телеведучого, звичаєвого козака Валентина Терлецького. голови Бердянської райдержадміністрації Ірини Півень, першого голови Запорозького міського Народного Руху України, старійшини, активного і талановитого просвітянина Костянтина Лямцева, талановитого сміливого козака-митця, музиканта і композитора Євгена Жаворонкова, художника, автора багатьох неперевершених малюнків, автора герба Запорізької області Віталія Пилипенка, отамана нової організації –

Круглий стіл отримав вітання з нагоди презентації четвертого випуску від голови обласної організації НСЖУ Наталії Кузьменко.