•  (uk)
2023/06/06
Головна » Новини » На честь легендарного командуючого Української повстанської революційної армії Нестора Івановича Махна в Запоріжжі 9-10 листопада був проведений Кубок України з «Українського рукопашу «Спас».

На честь легендарного командуючого Української повстанської революційної армії Нестора Івановича Махна в Запоріжжі 9-10 листопада був проведений Кубок України з «Українського рукопашу «Спас».

На честь легендарного командуючого Української повстанської революційної армії Нестора Івановича Махна в Запоріжжі 9-10 листопада був проведений Кубок України з «Українського рукопашу «Спас». Організаторами турніру виступили Міністерство молоді і спорту України, ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», Запорозьке Військо Низове «Запорозька Січ». Для участі в турнірі з різних регіонів України приїхало більше 250 спортсменів. Підтримати спасівців, в спортивний комплекс Запорізького національного університету  прийшли  учасники бойових дій московсько-української війни, видатні козаки, громадські діячи, депутати.

Відкрив Кубок України з «Українського рукопашу «Спас» президент Всеукраїнської федерації «Спас, заслужений працівник фізичної культури і спорту України    Олександр Притула, який привітав учасників змагань і вручив подяки Міністра молоді і спорту України, за вагомий внесок і професіоналізм в розвиток фізичної культури і спорту в Україні Костянтину Рижову, Антону Карнауху та Інні Пенчук.

Змагання проходили на двох килимах. З початку в  поєдинки вступили наймолодші спасівці, показавши свою завзятість і волю до перемоги, а потім глядачі могли спостерігати за боями козаків, які продемонстрували високий рівень майстерності. Кожен із учасників боровся до останнього за перемогу, а вболівальники активно підтримували бійців. Один за одним бої тримали у напрузі весь зал.

В результаті змагань третє місце посіла команда Дніпропетровської обласної федерації традиційного козацького бойового мистецтва «Спас»,  друге місце виборола команда Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» та володарями Кубка України з «Українського рукопашу «Спас» стала команда Харківській обласної федерації рукопашного бою «Спас».

Український рукопаш «Спас» саме той вид спорту який , заснований на козацьких традиціях ведення бою, а також розвиває основні, необхідні для перемоги якості спортсмена – фізичну підготовку, координацію, відчуття дистанції, боротьбу в партері.

Такі турніри є продовженням славних козацьких традицій. Вони  проводяться з метою патріотичного виховання молоді , популяризації українських національних видів спорту та підвищення рівня підготовки спортсменів.

Усі учасники та глядачі залишились під неймовірним враженням від проведених змагань. Ми повинні пишатися кожним бійцем и будемо сподіватися, що кожного року число  учасників зростатиме.

Запоріжжя черговий раз підтвердило за собою статус центру національних видів спорту України, статус козацької столиці.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!