•  (uk)
2020/10/22
Головна » Анонси » Запрошуємо прийняти участь у громадському проекті “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”.

Запрошуємо прийняти участь у громадському проекті “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”.

Цього року в грудні виповнюється 425 років з Дня народження першого Гетьмана України Богдана Хмельницького – поборника розбудови козацької держави. Саме з ним Україна почала свій буремний шлях до вільної демократичної України, який сьогодні ми, нащадки козаків, маємо продовжувати.

На знак пошани до Богдана Хмельницького та з ідеєю розбудови сучасної та майбутньої України Національний заповідник «Хортиця» разом з козацькою спільнотою Запоріжжя та Дніпропетровщини ініціює громадський проєкт “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”.

В селі Суботів, біля Іллінської церкви ми створимо меморіальний об’єкт, який пов’язує Хортицю та Микитинську Січ, з яких розпочались визвольні змагання українців у XVII ст. Біля усипальниці Богдана Хмельницького буде встановлена копія Надбаневого хреста.

За церковним переказом хрест належав Січовій Святої Покрови Божої Матері церкви Запорозької Микитинської Січі, яка існувала у 1639-1652 рр. Оригінал козацької святині зберігається у Нікопольському краєзнавчому музеї з 1929 року.

Цей меморіальний хрест має нагадувати сучасникам про героїчні події часів хмельниччини, які поклали початок багатовікової визвольної боротьби українського народу за свою державність.

Просимо кожного бути причетним до відродження пам’яті про героїчне минуле нашого народу!

Збір коштів на проєкт здійснюється на рахунок: монобанк 4441 1144 4876 0932 ВАСИЛЕНКО АНДРІЙ з поміткою “Хрест Хмельницького” . Звіт про використання коштів буде наданий на цій сторінці.

Maxym Ostapenko

Тарас Чухліб Заповедник Чигирин

Суботівський історичний музей НІКЗ “Чигирин”

 

Scroll To Top
-->