•  (uk)
2023/05/28
Головна » Новини » 02.10.2020 було підписано угоду про співробітництво і взаємодопомогу між громадською організацією «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ «СПАС» та громадською організацією «ФЕДЕРАЦІЯ БОРОТЬБИ КУРЕШ, КУРАШ ТА ЧІДАОБА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ».

02.10.2020 було підписано угоду про співробітництво і взаємодопомогу між громадською організацією «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ «СПАС» та громадською організацією «ФЕДЕРАЦІЯ БОРОТЬБИ КУРЕШ, КУРАШ ТА ЧІДАОБА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ».

У залі 300 обласної ради 02.10.2020 було підписано угоду про співробітництво і взаємодопомогу між громадською організацією «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ «СПАС» та громадською організацією «ФЕДЕРАЦІЯ БОРОТЬБИ КУРЕШ, КУРАШ ТА ЧІДАОБА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ».

Як зазначили керівники організацій Олександр Притула та Владислав Іваніц, головною метою такої співпраці є необхідність виховання гармонійно розвинутого молодого покоління, підвищення рівня освіти та популяризації здорового способу життя в Україні, зокрема, через залучення населення до спорту, з метою співпраці в сфері розвитку фізичної культури і спорту серед людей різних вікових категорій, зокрема, для популяризації видів спорту «боротьба Спас», «боротьба Куреш», «боротьба Кураш», «боротьба Чідаоба» шляхом організації та проведення змагань, відкриття та підтримки спортивних гуртків та секцій, підготовки спортсменів, тренерів, спортивних суддів, проведення спортивних фестивалів, показових виступів та інших заходів.

Віце-президент ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ «СПАС» Костянтин Рижов зазначив, що завдяки змінам до закону України «Про фізичну культури і спорт» у 2017 р. запроваджено поняття національні види спорту: «національні види спорту – види спорту, засновані на національно-культурних традиціях України» (ст.1). І саме «Спас» як українській рукопаш виховує патріотів та громадян України. Нині, у планах «ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ «СПАС» – добитися визнання «Спасу» як елементу нематеріальної культурної спадщини на всеукраїнському рівні».

Керівники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій (Владислав Мороко), Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю (Марія Горідько), представник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації (Юлія Ваняікіна), голова Грецької ради Запорізької області «ЕЛЛАДА» Наталія Зурначіді, депутат обласної ради (Ярослав Криль) привітали підписання угоди про співпрацю, відзначивши її важливість для багатонаціональної та мультикультурної Запорізької області.

Зокрема, Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що Департамент проводить щорічний фестиваль «Легенди степу», який у перспективі може стати майданчиком для проведення всеукраїнських змагань з національних видів спорту, а «Спас» стати одним з брендів регіону в рамках Стратегії розвитку туризму у Запорізькій області.