•  (uk)
2023/05/29
Головна » Новини » Із Запоріжжя 2 серпня козаки Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» та федерації «Спас» вирушили до с.Капулівки на Дні слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка.

Із Запоріжжя 2 серпня козаки Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» та федерації «Спас» вирушили до с.Капулівки на Дні слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка.

Із Запоріжжя 2 серпня козаки Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» та федерації «Спас» вирушили до с.Капулівки на Дні слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка.

В залозі чайки увійшли поважні козаки: депутати, вчені, бізнесмени, учасники московсько-української і афганської воїн.

Перед походом на колі козаки вибрали похідного отамана Костянтина Рижова і осавула Андрія Волика. Помолившись і заспівавши похідну пісню козаки вирушили в похід.

3 серпня запорожці прибули на початок заходу, їх зустріли салютами з козацьких гармат та вигуками «слава». На  козацькому колі за споконвічним звичаєм був обраний  наказний отаман заходу Віталій Мандик .Вишукавшись у колону учасники фестивалю вирушили до меморіальний комплекс «Могила кошового отамана Івана Сірка», де спочіває прах славного козацького батька.

На меморіалі козаки вшанували Івана Дмитровича Сірка.  З привітанням до товариства виступив президент «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.  Ще в програмі фестивалю були проведені реконструкція бою козаків з москалями, реконструкція сучасного бою. На співочому колі пройшли бої «лава на лаву», які судили тренери Запорізької школи  «Спас» під керівництвом Костянтина Рижова.  Особливо вразили глядачів показові виступи шкіл козацьких бойових мистецтв, в яких прийняли участь підрозділи Запорізької школи  «Спас»  «Спас Вихор» (тренер Василь Прокопенко) та «Спас Яр (тренери Михайло Преображенцев і Жаклін Літава). Закінчився фестиваль концертом,  за участю Святослава Бойко ( гурт «Широкий лан»)  і Сергія Василюка ( гурт «Тінь сонця»).

Повертаючись до дому чайка попала в страшний буревій. Козаки 12 годин під зливою, в потужну хитавицю йшли до Запоріжжя. Трошки скуштувавши «козацького хліба» сучасні козаки зрозуміли звитяжність, мужність і вправність своїх предків. Стає зрозумілим чому у запорожців найвищим випробуванням був морський похід. Долаючи на своїх чайках Чорне, Азовське, Мармурове, Егейське моря, в оточені ворогів козаки здобули собі світову славу, як не перевершені морехідці, а їхні отамани перемагаючи найпотужніший в світі турецький флот   стали видатними адміралами.  Запорозьки козаки своїми подвигами надихали лицарів Європи на звільнення християнських країн від османської неволі.

Подолавши всі перешкоди сучасні козаки повернулися до дому, щоб з понеділка зануритись у буденне життя., згадуючи чайку і хвилі Дніпра-Славути.

Слава Украйні!

Слава Запорозькому козацтву!