•  (uk)
2023/06/08
Головна » Новини » Що треба зробити для Хортиці і на Хортиці для удосконалення привабливості і зручності для туристів і збереження історичної і природної спадщини

Що треба зробити для Хортиці і на Хортиці для удосконалення привабливості і зручності для туристів і збереження історичної і природної спадщини

Що треба зробити для Хортиці і на Хортиці для удосконалення привабливості і зручності для туристів і збереження історичної і природної спадщини

Тема майбутнього Національного заповідника «Хортиця» зараз у всіх на слуху. Хортиця, як один з туристичних магнітів України, потрапила в зону уваги Президента України Володимира Зеленського та представників центральної влади. На базі хаба громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільніх дій» відбувся перший етап дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія — велике майбутнє». Всеукраїнське обговорення долі національної святині організувала Запорізька обласна державна адміністрація.

Що треба зробити для острова Хортиця

Олександр Притула з дружиною Ніною

Доля Хортиці і її майбутнього широко обговорюється. Своєю думкою про те, в якому напрямку має розвиватися Хортиця, з «Индустриалкой» поділився президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.

— Насамперед для Хортиці необхідно розробити багаторічну концепцію розвитку в контексті того, що Хортиця є серцем і душею України, — розповів Олександр Леонтійович. — Для розробки концепції необхідно створити Національну піклувальну раду Хортиці під патронатом Президента України, виходячи з того, що Хортиця є однією з найважливіших національних святинь.

Хортиця

Концепція, на думку Олександра Притули, має передбачати декілька напрямків. Зокрема:

. Хортиця козацька (українське козацтво має бути повноцінним партнером Національного заповідника та держави в контексті Хортиці). Це надасть креативу в вирішенні проблем заповідника з охороною Хортиці, незаконних розбудов, боротьбі з бракон’єрством, туристичною приваливістю в контексті реконструкції та ін.

• Хортиця – центр національно-патріотичного виховання української молоді. На Хортиці має існувати Всеукраїнський центр козацького бойового мистецтва “Спас”, як центр національно-патріотичного виховання.

• Хортиця фестивальна. На Хортиці мають бути окремі місця для постійного проведення фестивалів всеукраїнського та міжнародного рівня.

• Хортиця туристична. Хортиця має стати центром всіх видів туризму в Україні — від оглядового до спортивного.

• Хортиця спортивна. Змагання всеукраїнського та міжнародного рівня. Рзбудова тренувальних спортивних центрів.

• Хортиця – територія, вільна від алкоголю та наркотиків. Нещадна боротьба з продажем алкоголю і пива на Хортиці, окрім спеціалізованих комфортабельних закладів. Ні “ґенделикам” на Хортиці.

• Хортиця сакральна. Побудова на Хортиці центру характерництва – центру дослідження та розвитку надприродних можливостей людини. Це може стати родзинкою для сакрального туризму на острові.

• Хортиця прадавня. Сліди прадавніх культур і цивілізацій.

• Хортиця кінематографічна. Побудова на Хортиці “Українського Голлівуду” для зйомки найкращих та найпередовіших фільмів.

• Хортиця – територія вільна від незаконних забудов.

• Хортиця – територія безпеки. Організація окремого підрозділу туристичної поліції на Хортиці.

• Хортиця – місце повноцінного здорового відпочинку. Створення умов для роботи малого бізнесу на Хортиці, для обслуговування потреб туризму та відпочиваючих в контексті концепції розвитку Хортиці. Централізація процесу неприпустима, оскільки вона обмежить розвиток здорового малого туристичного бізнесу на Хортиці.

— В основі розвитку туризму на Хортиці мають стати три тези: зручна інфраструктура, безпека, чистота, — вважає Олександр Притула. — Необхідно на Хортиці відновити роботу готелей та туристичних баз, доступних по ціновій політиці. Треба на найвищому державному рівні оголосити Хортицю територією безпеки і спокою. Нещадна боротьба зі злочинністю та бракон’єрством на Хортиці.

Для підтримки чистоти треба створити окремий підрозділ в комунальному підприємстві, відповідальний за прибирання сміття з Хортиці, а також за дотриманням чистоти острова. Потрібно розміщення по острову сміттєвих баків і налагодження політики штрафів за забруднення Хортиці.

І це, за словами Олександра Притули, далеко не всі пропозиції щодо створення на Хортиці привабливого для туристів зі всього світу середовища. Для більш детального і ширшого аспекту пропозицій необхідне створення окремої робочої групи.