•  (uk)
2023/06/03
Головна » Новини » У Кропивницькому Кропхабі 4 лютого 2022 року відбулася презентація відкриття громадської організації «Кіровоградської обласної федерації «Українського рукопашу «Спас».

У Кропивницькому Кропхабі 4 лютого 2022 року відбулася презентація відкриття громадської організації «Кіровоградської обласної федерації «Українського рукопашу «Спас».

У Кропивницькому Кропхабі 4 лютого 2022 року відбулася презентація відкриття громадської організації «Кіровоградської обласної федерації «Українського рукопашу «Спас».

Створенню кіровоградської федерації передувала тривала багаторічна і наполеглива  робота провідників козацького руху. Козаки з Кропивницького брали участь у походах на козацьких чайках, у фестивалях, які проводить ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», а в минулому році була створена команда для участі у змаганнях з боїв «Лава на лаву». Команда із Кіровоградщини виборола два кубки на всеукраїнських турнірах. . У Помічній 25 жителів сформували свою козацьку команду “Незламні духом”, – розповіла начальниця управління культури Помічнянської міської ради Вікторія Яценко. “Село утворилося, об’єднавши козацькі зимівники – хутори. Тому жителі села – нащадки справжніх запорізьких козаків. Наша команда на Покрову 14 жовтня взяла участь у змаганнях на остові Хортиця і перемогла, принісши кубок на Кіровоградщину. Ми пошили їм форму за рахунок громади, спонсоруємо перевезення на змагання. Хлопці тренуються на базі спортивного залу, який відновили з майже зруйнованого приміщення”. Більша частина команди – колишні учасники війни на Сході, сказала начальниця.

На запрошення побратимів на захід завітав президент ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», доктор філософії Олександр Притула, який презентував напрямки роботи  федерації  і відмітив важливе значення створення обласного осередку для виховання молодого покоління і утвердження козацького руху в Кропивницькому. Олександр Притула прийняв у федерацію «Спас» два спортивних клуба.

На презентації в Кропхабі відбулася, ще одна значна подія. Кошовий отаман «Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, за стародавнім звичаєм, посвятив в козаки шістьох бійців із команди «Незламні духом».  Отаман зазначив, що територія Кіровоградської області – це землі Буго-гардської паланки Вольностей Війська Запорозького і козацтво тут було і буде.

«Підтримка і розвиток патріотичного виховання – один із акцентів моєї роботи. Такі об‘єднання загартовують наших дітей, пояснюють їм історію і нашу ідентичність. Сьогодні говорили про плани на цей рік провести в Кропивницькому масштабний фестиваль – презентацію національних бойових мистецтв, українського рукопашу «Спас». Об‘єднаємо сили, щоб усе відбулося на достойному рівні», – зазначив голова обласної ради Сергій Шульга.

Приємно було почути про  підтримку обласної федерації «Спас» від начальника Управління комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності при Кіровоградській ОДА Віталія Останнього, начальника управління молоді та спорту Міської ради міста Кропивницького  Катерину Черкасську, єпископа Кропивницького і Голованівського ПЦУ Марка (Левків).

Заходи, які пройшли в Кропивницькому Кропхабі показують, що козацтво в Кропивницькому розвивається і утверджує Українську національну ідею.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

Керівництво ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» висловлю щиру подяку в організації та проведені презентації ГО «Кіровоградська обласна федерація з «Українського рукопашу «Спас» директорці КЗ ” Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам АТО та ВПО” Інесі Колпак