•  (uk)
2023/06/06
Головна » Новини » Козацька Масниця на Запорожжі

Козацька Масниця на Запорожжі

Козацька Масниця на Запорожжі

Для мешканців і гостей міста Запоріжжя «Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», ГО «Люблю Запоріжжя», Запорозьке Військо Низове «Запорозька Січ», ГО «Запорізький колорит», ГО «Запорозькі берегині» провели свято «Козацька масниця». З ранку на площі Маяковського почав працювати крафтовий ярмарок, всі бажаючи могли скуштувати різні страви зроблених за оригінальними рецептами, придбати запорозькі сувеніри, подивитися на майстер класи з народних мистецтв.

На урочистому відкритті, учасників масниці привітали президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, голова координаційної ради  з питань розвитку козацтва Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Рижов, голова громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Віктор Кучинський, голова ГО «Запорізький Колорит» Наталя Бабенко, духівник Запорозького козацтва отець Василь Терно.

На центральному майданчику яскравими виступами вразили глядачів вихованці ДЮСШ «Спас». Карколомні трюки, прийоми рукопашу, володіння козацькою зброєю у виконані  спасівців показали, що козацькі бойові мистецтва живуть і розвиваються.

Під час Козацької масниці були проведені змагання, започатковані Всеукраїнською федерацією «Спас», на Кубок «Хорса» з історичного фехтування, показових виступів (демонстрація техніки) та з боїв «Лава на лаву».

На святі можна було поводити колодку, доторкнутися до козацької зброї, постріляти з лука,  прийняти участь в козацьких розвагах, конкурсах і розіграшах призів і ще багато – багато цікавого.

Всі хто прийшов на свято отримали дуже багато позитивних і прекрасних емоцій, цікавих ідей. Закінчилося свято – спаленням опудала зими.

Прес-Центр Всеукраїнської федерації «Спас»