•  (uk)
2023/06/05
Головна » Новини » В Запоріжжі 19-20 березня пройшов Відкритий чемпіонат Запорізької області з українського рукопашу «Cпас», присвячений Дню народження Тараса Григоровича Шевченка.

В Запоріжжі 19-20 березня пройшов Відкритий чемпіонат Запорізької області з українського рукопашу «Cпас», присвячений Дню народження Тараса Григоровича Шевченка.

Вірні традиції

В Запоріжжі 19-20 березня пройшов Відкритий чемпіонат Запорізької області з українського рукопашу «Cпас», присвячений Дню народження Тараса Григоровича Шевченка. В залі Заводського фізкультурно-оздоровчого комплексу зібралися спортсмени із Запоріжжя, Дніпра, Мелітополя у кількості  175 осіб. Організаторами турніру виступили  Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації   та  Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас».

На урочисте відкриття Чемпіонату завітали почесні гості: президент ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», заслужений працівник фізичної культури і спорту України Олександр Притула,  депутати Запорізької міської ради Олег Афанасьєв, генеральний директор телерадіокомпанії «Алекс» Ольга Калганова, учасники бойових дій московсько-української війни та  Губернатор дистрикта 2232 “Ротарі Інтернешл” Віра Сиряміна зі Львова.

Змагання відкрив президент Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов. Своїм показовим виступом гостей змагань порадували вихованці Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи «Спас».

Відкритий чемпіонат Запорізької області проходив з дотриманням санітарно-гігієнічних норм, в залі були присутні тільки спортсмени, тренери і судді. Бої відбувалися на двох килимах в три зміни. Після кожної зміни проводилися санітарна обробка залу.

Своїми враженнями про турнір поділилася Ольга Калганова: «Ці діти зі своїми батьками вже зробили правильний вибір та обрали здоровий спосіб життя. Вони ніби заряджають позитивом, а бойове мистецтво СПАС дуже надихає, адже це чи не єдиний вид спорту, де розвиток фізичної культури гармонійно поєднується з духовною освітою. Хочу зазначити, що телеканал ALEX.UA, який я очолюю, завжди був та є соціально-відповідальним телеканалом. Ось чому ми з радістю надали інформаційну підтримку цьому заходу. Я, як генеральний директор телеканалу, як депутат Запорізької райради вважаю за мету просування та пропагування сімейних цінностей, спорту та здорового способу життя, а особливо вважаю за необхідне підтримувати наш етноспорт як унікальне явище усіма можливими ресурсами. Адже це не тільки здоров’я нашої нації, а й унікальна культурна спадщина, яку не можна втратити!»

Після довгої перерви у змаганнях спортсмени засумували за поєдинками, тому бої проходили на високому емоційному підйомі. Тренерам треба було подивитися на підготовку своїх вихованців і в подальшому  скорегувати процес підготовки до Чемпіонату України. Високий рівень майстерності показала команда з Дніпра, треба відзначити підвищення рівня підготовки у спортсменів із Мелітополя. Команда Запорізької міської ДЮСШ «Спас» виборола найбільше нагород  і забрала в свою скарбничку всі три номінації:

  • «Воля до перемоги» – Ніколь Сорока (підрозділ «Спас Січ»);
  • «Найкоротший бій» – Кіріл Кукурузяк (підрозділ «Спас Воля»);
  • «Найкраща техніка» – Владислав Варламов (підрозділ «Гнучкий Шлях»).

За результатами змагань буде сформована збірна команда Запорізької області з Українського рукопашу «Спас»  для участі у Чемпіонаті України.

А наші спасівці ще раз продемонстрували, що козацькому роду нема переводу.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!