До Дня Незалежності України та
Дня Державного Прапору України
22 серпня 2015 року
початок о 19:30
Ландшафтне театралізоване дійство
за мотивами опери С.Гулака-Артемовського
«ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ»
на території Співочого полю Печерського ландшафтного парку, м. Київ
Опера «Запорожець за Дунаєм» є надбанням світової оперної сцени і залишається однією з відомих, її ставлять в оперних театрах України та за кордоном. У 2013 році світова мистецька спільнота відзначала 150 річний ювілей прем’єрного показу «Запорожець за Дунаєм».
Семен Гулак-Артемовський вивів на оперну сцену представників свого народу, показав їх з великою любов’ю і теплотою, утверджуючи тим самим демократичні тенденції. Сила опери – не лише в реалістичному змалюванні життя простих людей, а й в національній ідеї, що стала домінантною і наповнила твір патріотичним смислом. Музичний та драматичний матеріал постановки насичений яскравими образами та сценами життя козаків, з їх буднями та святами, а головне − любов’ю до рідної України.
Сьогодні, як ніколи актуальними і важливими для нас стали теми, пов’язані з патріотизмом, любов’ю до рідної землі, вивченням історії та звичаїв нашого народу. І в цьому вистава «Запорожець за Дунаєм» є живою енциклопедією з історії козацтва.
Унікальність масштабного ландшафтного проекту «Запорожець за Дунаєм» у постановці Запорізької обласної філармонії полягає у поєднанні музичного матеріалу опери з сучасними вимогами до видовищних постановок та оригінальними технічними рішеннями, а головна патріотична ідея стала домінантною і наповнила твір почуттями любові та відданості Вітчизні.
Всього на сценічному майданчику водночас знаходяться майже 150 учасників видовища: єдиний в області професійний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», керівник − заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь; музична візитівка Запорізького краю − академічний симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України Вячеслава Реді; провідні солісти Запорізької обласної філармонії, Дніпропетровського академічного театру опери та балету; січові козаки з о.Хортиця, отаман – Юрій Капішинський; учасники Всеукраїнської федерації «Спас». Керівник проекту – генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.
Однією з головних складових мистецького проекту є саме місце, де відбувається дійство – це Печерський ландшафтний парк «Співоче поле»
м. Київ, який під час вистави перетворюється на театр під відкритим небом.
УЧАСНИКИ ТЕАТРАЛІЗОВАНОГО ДІЙСТВА
Козацький ансамбль пісні і танцю «ЗАПОРОЖЦІ»
Художній керівник − заслужений діяч мистецтв України
ЛІЛІЯ ГРИНЬ
Академічний симфонічний оркестр
Головний диригент − народний артист України
ВЯЧЕСЛАВ РЕДЯ
Артисти Запорізької обласної філармонії
Оксана – МАРІАННА РЯБОШЛИК (сопрано)
Одарка – ЮЛІЯ ЯКСА (сопрано)
Андрій – МИКОЛА КВЄТКОВ (тенор)
Карась – артист Дніпропетровського
академічного театру опери та балету Юрій Суббот (бас)
Божена – ОЛЬГА БЕЖЕНАРЬ (бандура)
Січові козаки з о.Хортиця. Отаман – ЮРІЙ КАПІШИНСЬКИЙ
Всеукраїнська федерація «СПАС»
Головний режисер
Заслужений діяч мистецтв України
АНАТОЛІЙ ГАЛІМОН
Телефон Довідки:
(+38) 066-251-92-89
(+38) 098-724-41-67
Сайт: filarmonic.zp.ua
E-mail: [email protected]
Ландшафтне театралізоване дійство
за мотивами опери С.Гулака-Артемовського
«ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ»
на території Співочого полю Печерського ландшафтного парку, м. Київ
Ландшафтне театралізоване дійство «Запорожець за Дунаєм» − це масштабний мистецький проект Запорізької обласної філармонії.
У постановці задіяні:
– козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці»;
– академічний симфонічний оркестр, головний диригент Вячеслав Редя;
– яскраві солісти Маріанна Рябошлик, Юлія Якса, Микола Квєтков, Ольга Беженарь, Юрій Суббот;
– січові козаки з о.Хортиця;
– учасники Всеукраїнської федерації «Спас».
Опера «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського оповідає про козаків, які після скасування Запорізької Січі в 1775 році бігли за Дунай, де і побудували нову Січ. Театралізоване дійство поєднує дві сюжетні лінії: ліричну (закохана пара − Оксана і Андрій) і комічну (Іван Карась та його жінка Одарка).
Неповторність проекту полягає у поєднанні музичного матеріалу опери з сучасними вимогами до видовищних постановок та оригінальними технічними рішеннями, а головна патріотична ідея стала домінантною і наповнила твір почуттями любові та відданості Вітчизні.
Цікава постановка, професійне виконання, чудові ландшафтні декорації, неперевершена енергетика музею просто неба подарують незабутні враження та занурять вас в атмосферу козацької доби.