•  (uk)
2021/09/24
Головна » Uncategorized » Відбувся Фестиваль звичаєвої культури “Живий Вогонь” у м. Вінниця

Відбувся Фестиваль звичаєвої культури “Живий Вогонь” у м. Вінниця

21-23 червня 2013 року місто Вінниця вже вп’яте радо вітала учасників Міжнародного козацького фестивалю звичаєвої культури «Живий вогонь»! Фестиваль проводився в мальовничому куточку міста – на пів-острові Бригантина. Організаторами виступив Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна.

Мета фестивалю: продовження українських звичаїв та традицій прадавнього свята Купайла; відродження народного, хатнього, польового співу, ремесел, промислів, народних автентичних танців, інструментальної музики; відтворення козацького бойового мистецтва, а також популяризація сучасних українських гуртів у стилі етно. Фестиваль має на меті об’єднати однодумців з усієї України, виховати національну гідність та повагу до традиційної культури українського народу.

Магія купальського свята несе з собою прадавні звичаї та традиції: видобування живого вогню, феєричне дійство вогняного шоу, збір трав та квітів, плетіння вінків.

На сцені фестивалю виступали гурти та виконавці, що демонстрували автентичний спів, народні танці, кобзарське мистецтво, також лунали виступи бандуристів, бардів. Серед найвідоміших учасників: Сергій Василюк, Віктор Пашник, гурти: «Мандри», «ТАрута», «Rokash», «Друге сонце» і багато інших. Своє вміння демонстрували козацькі школи бойових мистецтв «Бойовий гопак» та «Спас». Також впродовж фестивалю відбувалися змагання зі стрільби з лука та арбалета, майстер-класи з народних ремесел. Вражав своїм різноманіттям ярмарок з виробів народних майстрів, де можна було придбати вишиванки, вироби з дерева та кераміки, соломи, свічки, вироби гончарства, прикраси зі шкіри та бісеру, а також скуштувати страви української національної кухні.

Козачата з Запорізької Школи «Спас» – осередок «Спас Яр» вже четвертий раз приймають участь в заходах цього Фестивалю. Цього року «Живий вогонь» відвідало 11 козачат та дорослі. Діти виступали з показовою програмою 22 червня в козацькій програмі разом з осередками Школи бойового гопаку, а також 23 червня на фінальному концерті фестивалю у вечірній програмі. Показовий виступ Запорозьких козачат дуже сподобався глядачам та викликав бурхливі оплески та вигуки «Молодці»! Також дорослі козаки з Пластунівського Куреня Запорозького Війська Низового “Запорозька Січ” вже традиційно організували на Фестивалі проведення бою «Лава на лаву», який до речі, захопив глядачів не менше ніж концерт на великій сцені!

Фестиваль залишив яскраві та дуже приємні враження від концертної програми, ярмарку та просто спілкування з добрими друзями у козацькому таборі! Діти поверталися додому з великою гордістю за український народ та наш Запорозький край, який вони достойно представили на Фестивалі!

Щиро дякуємо за запрошення та гостинний прийом Вінницькому козацькому полку ім. Івана Богуна, та особисто Володимиру Воловодюку, а також виконавчому директору фестивалю – Ніні Бегас!

Висловлюємо Щиру Подяку авторам вищенаведених світлин:  Ірині Дорогокупля та Ользі Галушко.

Scroll To Top
-->