•  (uk)
2018/05/25
Головна » Uncategorized » Незабутнє свято подарували місту Запоріжжя спасівці

Незабутнє свято подарували місту Запоріжжя спасівці

Незабутнє свято  подарували  місту Запоріжжя спасівці. В прощенську неділю 18 лютого Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас» разом  з  КП «Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді» за підтримки Запорізької міської ради організували та провели свято «Козацької масниці». Цього року «Козацька масниця» пройшла  в новій локації – парку Трудової слави. Тисячі мешканців та гостей міста прийшли провести зиму та зустріти весну за козацькими звичаями.

Відкрив свято голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації, директор ДЮСШ «Спас» Костянтин Рижов, а козацькі гармати сповістили про це всьому місту. Привітав зі святом учасників та гостей  заступник начальника управління молоді і спорту  Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Ковпак, а духовник запорозького козацтво пане–отче Василь промовив доброхвальне слово усім запорожцям.

Особливістю заходів, які регулярно проводить федерація «Спас», є те що  кожний бажаючий може стати активним учасником заходу та знайти собі заняття за власним інтересом.  А на  козацькій масниці були пісні, козацькі розваги, майстер-класи з фехтування і народних ремесел. Також можна було отримати навички в поводжені сучасної зброї від громадської організації «Юнацький корпус Запоріжжя».

Глядачі із захопленням спостерігали лицарські бої, організовані клубами історичного фехтування «Стезя» і «Братство сталі». На святі працювали народні майстри товариству «Запорізький колорит», спасівськи матусі із «Козацького дозвілля». Бажаючи мали можливість скуштувати смаколики від кухарів  кафе «Заїмка».

На козацьке свято завітали почесні гості із Херсонської області. Голова Великолепетихінській районній держаній адміністрації Світлана Кумановська привітала запорожців зі святом, розповіла про козацькі традиції на херсонщині і запросила всіх до себе в район у гості.

На святі приймали участь музиканти національної гвардії України В/Ч 3029. Заступник голови координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації Дмитро Сухінін передав гвардійцям молитовники від  Патріарха Київського і всієї Русі Філарета.

Яке козацьке свято  обходиться без боїв лава на лаву? В прощенську неділю козаки билися навкулачки, вибиваючи один з одного чортів та всяку нечесть, очищаючи свою душу перед Великим постом.  В боях лава на лаву   приймали участь і дітлахи –  спочатку до бою шикувалися діти, а потім в бою показали свою звитягу парубки. На кінець отамани запрошували всіх справжніх чоловіків, у кого бринить козацька кров до дорослої лави.

Закінчилося свято  обрядом проводу зими і спалення опудала.

Запоріжжя ще раз підтвердило свій статус козацької столиці та визначило себе  як носій козацьких звичаїв та народних традицій.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->