•  (uk)
2022/01/23
Головна » Uncategorized » Ландшафтне театралізоване дійство за мотивами опери С.Гулака-Артемовського «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ»

Ландшафтне театралізоване дійство за мотивами опери С.Гулака-Артемовського «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗА ДУНАЄМ»

22.08.15_Запорожец_за_Дунаем_Киев

До Дня  Незалежності  України  та

Дня Державного Прапору України

22 серпня 2015 року

початок о 19:30

Ландшафтне театралізоване дійство

 за мотивами опери С.Гулака-Артемовського

«ЗАПОРОЖЕЦЬ  ЗА ДУНАЄМ»

на території Співочого полю Печерського ландшафтного парку, м. Київ

Опера «Запорожець за Дунаєм» є надбанням світової оперної сцени і залишається однією з відомих, її ставлять в оперних театрах України та за кордоном. У 2013 році світова мистецька спільнота відзначала 150 річний ювілей прем’єрного показу «Запорожець за Дунаєм».

Семен Гулак-Артемовський вивів на оперну сцену представників свого народу, показав їх з великою любов’ю і теплотою, утверджуючи тим самим демократичні тенденції. Сила опери – не лише в реалістичному змалюванні життя простих людей, а й в національній ідеї, що стала домінантною і наповнила твір патріотичним смислом. Музичний та драматичний матеріал постановки насичений яскравими образами та сценами життя козаків, з їх буднями та святами, а головне − любов’ю до рідної України.

Сьогодні, як ніколи актуальними і важливими для нас стали теми, пов’язані з патріотизмом,  любов’ю до рідної землі, вивченням історії та звичаїв нашого народу. І в цьому вистава «Запорожець за Дунаєм» є живою енциклопедією з історії козацтва.

Унікальність масштабного ландшафтного проекту «Запорожець за Дунаєм» у постановці Запорізької обласної філармонії полягає у поєднанні           музичного матеріалу опери з сучасними вимогами до видовищних постановок та оригінальними технічними рішеннями, а головна патріотична ідея стала домінантною і наповнила твір почуттями любові та відданості Вітчизні.

Всього на сценічному майданчику водночас знаходяться майже 150 учасників видовища: єдиний в області професійний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», керівник − заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь; музична візитівка Запорізького краю − академічний симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України Вячеслава Реді; провідні солісти Запорізької обласної філармонії, Дніпропетровського академічного театру опери та балету; січові козаки з о.Хортиця, отаман – Юрій  Капішинський; учасники Всеукраїнської федерації «Спас». Керівник проекту – генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.

Однією з головних складових мистецького проекту є саме місце, де відбувається дійство – це Печерський ландшафтний парк «Співоче поле»

м. Київ, який під час вистави перетворюється на театр під відкритим небом.

УЧАСНИКИ ТЕАТРАЛІЗОВАНОГО ДІЙСТВА

Козацький ансамбль пісні і танцю «ЗАПОРОЖЦІ»

Художній керівник − заслужений діяч мистецтв України

ЛІЛІЯ ГРИНЬ

Академічний симфонічний оркестр

Головний диригент − народний артист України

ВЯЧЕСЛАВ РЕДЯ

Артисти Запорізької обласної філармонії

Оксана – МАРІАННА РЯБОШЛИК (сопрано)

Одарка – ЮЛІЯ ЯКСА (сопрано)

Андрій – МИКОЛА КВЄТКОВ (тенор)

Карась – артист Дніпропетровського

академічного театру опери та балету Юрій Суббот (бас)

Божена – ОЛЬГА БЕЖЕНАРЬ (бандура)

Січові козаки з о.Хортиця. Отаман – ЮРІЙ  КАПІШИНСЬКИЙ

Всеукраїнська федерація «СПАС»

Головний режисер

Заслужений діяч мистецтв України

АНАТОЛІЙ ГАЛІМОН

Телефон Довідки:

(+38) 066-251-92-89

(+38) 098-724-41-67

Сайт: filarmonic.zp.ua

E-mail: filarmonic.zp.ua@ukr.net

Ландшафтне театралізоване дійство

 за мотивами опери С.Гулака-Артемовського

«ЗАПОРОЖЕЦЬ  ЗА ДУНАЄМ»

на території Співочого полю Печерського ландшафтного парку, м. Київ

 

Ландшафтне театралізоване дійство «Запорожець за Дунаєм» − це масштабний мистецький проект Запорізької обласної філармонії.

У постановці задіяні:

– козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці»;

– академічний симфонічний оркестр, головний диригент Вячеслав Редя;

– яскраві солісти Маріанна Рябошлик, Юлія Якса, Микола Квєтков, Ольга Беженарь, Юрій Суббот;

– січові козаки з о.Хортиця;

– учасники Всеукраїнської федерації «Спас».

Опера «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського оповідає про козаків, які після скасування Запорізької Січі в 1775 році бігли за Дунай, де і побудували нову Січ. Театралізоване дійство поєднує дві сюжетні лінії: ліричну (закохана пара − Оксана і Андрій) і комічну (Іван Карась та його жінка Одарка).

Неповторність проекту полягає у поєднанні музичного матеріалу опери з сучасними вимогами до видовищних постановок та оригінальними технічними рішеннями, а головна патріотична ідея стала домінантною і наповнила твір почуттями любові та відданості Вітчизні.

Цікава  постановка, професійне виконання, чудові ландшафтні декорації, неперевершена енергетика музею просто неба подарують незабутні враження та занурять вас в атмосферу козацької доби.

Scroll To Top
-->