•  (uk)
2022/01/27
Головна » Uncategorized » Запорозьке козацтво – фактор великої перемоги

Запорозьке козацтво – фактор великої перемоги

30 квітня відбулося чергове засідання Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва.

раховуючі, що питання винесені на обговорення носили загальноукраїнське та державне значення, були запрошені отамани, представники козацької інтелігенції, представники обласної самооборони та облдержадміністрації.

Першим питанням, що розглянули на раді, було питання проведення Тризни на о. Хортиці. Воно без перебільшення має загальносвітове значення для всіх козаків-патріотів. Було вирішено провести Тризну на о. Хортиця 30 травня об 11.00.

Також обговорювали історичні коріння тризни древніх слов’ян, великих вояків степу (Д.В. Сухінін); необхідність дотримуватися норм звичаєвого права, виконання почесної місії виховної роботи серед молоді (І.А. Синьокольдкому, В.М. Мельник); запрошення та Тризну сучасних захисників держави (О.М. Лазутін); питання безпеки та участь у Тризні делегацій з інших регіонів України (С.Л. Кириченко, С.В. Волков та П.А. Белан).

За підсумком було прийняте рішення провести вшанування за давньою традицією у козацькому колі, надати слово представникам влади, козакам, учасникам бойових дій, організації «Дозор» та «Козацький волонтер». Старійшини запросили представників православних церков.

Обласна державна адміністрація, Запорізький міський виконавчий комітет та відповідні служби вже надали реальну допомогу згідно плану роботи.

Друге питання було не менш важливим для армії та козацтва. Вже пролунала пропозиція керівництва оперативного штабу Міжнародного Союзу Козаків про необхідність розповсюджувати приклад організації «Козацький волонтер» на всю Україну. На рахунку козаків – десятки тон продовольчих товарів, одягу, взуття, інших речей, відремонтована техніка, доставка паливно-мастильних матеріалів, проведення конкурсів для військових козаків, які несуть службу на кордоні, виступи майстрів бойових мистецтв тощо. Все це зробили за рік небайдужі люди для запорізьких 55-ї артилерійської бригади, батальйону «Січ», 37 батальйону, батальйону «Січеслав», козаків-прикордонників отамана С.Г. Галіча. Серед активних учасників волонтерського козацького руху – керівники та старійшини Д.В. Сухінін, С.П. Кириченко, Б.А. Сінерольський, П.А. Белан, І.М. Грицаєнко, Г.І. Шаповалов, С.В. Волков, А.М. Губа, О.П. Левандо, Д.І. Сагайдак, А.Д. Пилипенко та інші.

Тому й було прийнято рішення, зважаючи на наші досягнення, звернутися до Генерального штабу Всеукраїнського та зарубіжного козацтва підтримати пропозицію та узагальнити дані в масштабі держави, а Олександру Петровичу Левандо очолити цей рух в Києві.

Серйозну дискусію викликала пропозиція про формування резервної армії. Основою резервної армії має стати козацтво, що може на основі багатовікових традицій та досвіду привнести в розвиток збройних сил України свіжі ідеї. Між тим, козаки вже сьогодні демонструють чудові бойові навички.

Виступили майже всі колеги козаки та самооборонці та представники облдержадміністрації. Одноголосно вирішили звернутися до Верховної Ради з підтримкою цього заходу.

На жаль повернулися брати-отамани й до болючої теми – люстрації в обласних та міських організаціях, які, м’яко кажучи, за цей рік себе ніяк не проявили. І.А. Синьокольдкому, І.М. Грицаєнко, та П.А. Фелаку запропонували щоквартально звітувати про роботу в цьому напряму та підвести перші підсумки в термін до 1 серпня 2015 р.

Досить слушну пропозицію було внесено В.М. Мельником про фундацію козацького закону волонтерів-медиків та їх змогу працювати з пораненими у палатах. Для цього слід обладнати необхідне приміщення. Сьогодні є багато військових, яким необхідна кваліфікована допомога. Було прийнято рішення звернутися до обласних військових воєнкоматів з такою пропозицією.

Наприкінці заходу за рішенням Ради отаманів МГО «Запорізьке козацтво» від імені Голови Дмитра Івановича Сагайдака, представникам Міжнародного Союзу козаків «Запорізька Січ» та «Братство козаків» за активну участь в операції «Дозор» та бойових діях в лавах ЗСУ, були вручені медалі «захисник державності». Вітаємо С.П. Кириченка, С.І. Черненка, С.В. Пандлиакидзе, В. Березу, А. Шпака, А.М. Васильчука, А.М. Петренка.

Слава Запорозькому козацтву!!!

Сухінін Д.В.,

член національного Союзу журналістів

Scroll To Top
-->