•  (uk)
2019/12/09
Головна » Новини » 25 травня в Запоріжжі пройшов фестиваль «Відроди Хортицю – Відроди велич предків», організований «Національним корпусом».

25 травня в Запоріжжі пройшов фестиваль «Відроди Хортицю – Відроди велич предків», організований «Національним корпусом».

25 травня в Запоріжжі пройшов фестиваль «Відроди Хортицю – Відроди велич предків», організований «Національним корпусом». Вшанувати пам’ять предків на Хортицю приїхало кілька тисяч патріотів з усіх регіонів України. Активну участь  в організації і проведені фестивалю взяли козаки «Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» та вихованці Запорозької школи «Спас».

Фестиваль почався на острові Хортиця з відкриттям і освяченням  хреста героям України. Потім учасники і гості фестивалю полили дубочки, що були  посаджені в минулому році

Друга частина фестивалю почалася на площі Фестивальній, виступами вихованців ДЮСШ «Спас». Всіх хто відчуває, що в ньому бринить козацька кров стали до лави. Головним суддею був кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов. Спочатку змагалися діти, а за ними в бій вступили козаки. Після лави всі бажаючі мали можливість скуштувати справжнього козацького куліша від кошового обозного Максима Туриченко.

Учасників і гостей фестивалю зі сцени привітали організатори – голова фестивалю «Національного корпусу» м. Запоріжжя Максим Зайченко, президент ГО Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, заступник командиру полка «Азов» ,,,,

Фестиваль завершився чудовим концертом, який розпочав гурт запорозьких козаків «Бандерштат» та продовжив гурт «Колір ночі», а закінчив концерт етно-рок гурт «Тінь Сонця». В програмі концерту гості фестивалю могли побачити також феєричні виступи театру козацького бою «Запорозький Спас», та мистецтво фланкування від запорозької козачки Аніти Савельевої.

На концерті сталося цікава подія. Ведуча концерту – керманич запорозького жіночого козацтва Олена Шевчук  звернулася до  Олександра Притули з проханням відвести дощ. І справді, незабаром дощ припинився, а як тільки Олександр покинув фестиваль, знову  набігли хмари та почалася велика злива.  Але незважаючи на це глядачі не розходилися і підтримували артистів до кінця програми.

 Фестиваль «Відроди Хортицю – Відроди велич предків» об’єднує патріотів з усіх куточків України, показує  що свята Хортиця це серце України, а Запоріжжя козацька столиця.

 

Scroll To Top
-->