•  (uk)
2020/05/28
Головна » Новини » 25 квітня в “Січовому колегіумі” відбулося масштабне свято – День Презентації братств “Обираю твій шлях, Січовий”!

25 квітня в “Січовому колегіумі” відбулося масштабне свято – День Презентації братств “Обираю твій шлях, Січовий”!

25 квітня в “Січовому колегіумі” відбулося масштабне свято – День Презентації братств “Обираю твій шлях, Січовий”!

Колегіанти зібралися на Великому козацькому колі, щоб звітувати перед усією громадою, всією великою родиною в ім’я пам’яті і шани козацькому роду, про те, чого вони досягли навчаючись в “Січовому колегіумі”, щоб довести, що вони достойні звання “Колегіанти”.

Приємно було приймати в цей день поважних гостей: старійшин Запорізького козацтва, автора герба та прапора Запорізької області Віталія Пилипенко, Костянтина Лямцева, керівника Запорізької обласної Федерації козацького бойового мистецтва “Спас”, голову Обласної координаційної ради з питань козацтва Костянтина Рижова. Костянтин Рижов  привітав колегіатів і передав паростки знаменитого запорозького дуба.

Колегіанти пройшли Парадом братств, співали козацьких пісень, створювали лепбук “Родина Січового” та змагались в козацьких іграх, які організувало для них шкільне скаутське формування ХОРС та керівник гуртка “Джура” Вячеслав Ганич.

В цей же день вихованці колегіуму взяли участь в обласній акції “Для синів і дочок вирости дубочок” і посадили на подвір’ї школи два дубочки, які зростатимуть поруч із ними та виростуть великими могутніми дубами!

Старшина Козацької Ради зазначила: “Козацтво, лицарство, козацький дух та козацька звитяга – ці слова для нас, колегіантів, завжди були чимось більшим аніж цитати з історичних книжок та репліки із кінофільмів. Для нас козаки були і є символом свободи і нескореності. Для нас вони не лише лицарський образ національних збройних сил, а й головний чинник збереження української духовності. Понад 25 років тому “Січовий колегіум” обрав для себе унікальну систему організації учнівського самоврядування та виховної роботи. Ця система побудована на демократичних принципах козацької влади, сміливості, обізнаності, творчості, взаємодопомоги та дружби. Лише в нашій школі була створена та існує й нині система братств, Велике Козацьке коло та Малі козацькі ради. Ми – своєрідні, ми відрізняємось від інших. В усій країні нас знають саме такими і наші випускники, педагоги, наші учні та їх батьки всюди гордо промовляють – ми із “Січового колегіуму”! Тут твориться історія , і ми з вами – творці українського відродження!”

Scroll To Top
-->