•  (uk)
2018/01/20
Головна » Новини » 16-17 грудня Відкритий чемпіонат м. Запоріжжя з козацької боротьби «Навхрест», присвячений Дню Української армії

16-17 грудня Відкритий чемпіонат м. Запоріжжя з козацької боротьби «Навхрест», присвячений Дню Української армії

Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас» за підтримки департаменту спорту, сім’і та молоді Запорізької міської ради провела 16-17 грудня Відкритий чемпіонат м. Запоріжжя з козацької боротьби «Навхрест», присвячений Дню Української армії.

Турнір проходив у ЗНВК № 108 і зібрав близько 300 спортсменів із Запоріжжя, Харкова, Мелітополя, Степногірська.

Чемпіонат відкрив президент  Запорізької обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Костянтин Рижов. Привітати спасівців прийшли президент Всеукраїнської федерації «Спас», радник міністра молоді і спорту України Олександр Притула, президент Всеукраїнської федерації  грузинської боротьби «Чидаоба» Реваз Шишиношвілі, депутат запорізької міської ради, директор «Козацького ліцея» Оксана Губіна,  директор ЗНВК № 108 Валентина Кришталь.

Турнір проходив два дні на двох килимах боротьба була запекла та цікава. Хлопці та дівчата  мірялися силою в дружніх поєдинках, та сердечно вболівали один за одного. Для більшості учасників ці змагання перші в житті.  Правила боротьби «Навхрест» прості , а умови проведення змагань безпечні, що дозволяє прийняти участь  в змаганнях спортсменам, які тільки почали опановувати  козацьке бойове мистецтво «Спас».

Боротьба «Навхрест», це традиційна козацька боротьба яку полюбляли  запорозькі козаки. У вільний від служби час запорожці мірялися силами борючись навхрест, це дозволяло підтримувати себе в добрій фізичній формі та відпрацьовувати навички необхідні для ведення рукопашного бою.

Як завжди заходи, яки проводять спасівці, це не тільки спортивна але і  культурна подія.На запрошення федерації “Спас” козачками клубу “Козацьке дозвілля” були організовані й проведені майстеркласи для дітей, що приймали участь у змаганнях. Діти змогли досхочу помалювати чудернацькі візерунки у техниці “Єбру” , також звичайними фарбами і олівцями , робили аплікації , прикрашали і розмальовували шишки , виготовляли поробки на ялинку , прикрашаючи пенопластові кульки гвоздикою , блистками , тощо.. Настрій був чудовий і про зацікавленість творчою локацією казала юрба дітей , які займали навіть чергу , щоб  потрапити на майстер-клас. Щиро дякуюємо козачкам: Оксані Родіоновій, Ользі Куст та Наталці Челноковій за організацію майстер-класів.

Спасівці продемонстрували, що Запоріжжя – це козацька столиця України.

 

Слава Україні!

Слава запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->