•  (uk)
2022/08/17
Головна » Новини » 1-3 серпня 2014 року відбулися урочисті заходи пам’яті легендарного кошового отамана Запорозької Січі – Івана Дмитровича Сірка.

1-3 серпня 2014 року відбулися урочисті заходи пам’яті легендарного кошового отамана Запорозької Січі – Івана Дмитровича Сірка.

1-3 серпня 2014 року поблизу села Капулівка (Нікопольський район, Дніпропетровської області) відбулися урочисті заходи пам’яті легендарного кошового отамана Запорозької Січі – Івана Дмитровича Сірка. Це дійсно була легендарна особистість, надзвичайна людина, наділена дуже великим талантом воєнного начальника та організатора бойових походів. Він з невеликою кількістю козаків перемагав вороже військо зі значною чисельною перевагою. Можна по-різному описувати цього козака, але той факт, що через сотні років до нього ідуть на пошану люди говорить про те, що це – велика людина!

Це вже традиція сучасних козаків з усієї України – 2 серпня збиратися на могилі отамана. Незважаючи на те, що цього року кількість учасників Тризни була меншою, адже багато козаків зараз несуть службу на сході України та боронять міста на блок-постах, пам’ятні заходи та козацьке таборування вдалося на славу! Дуже радувала присутність дитячих та молодіжних організацій, адже, відчуваючи себе учасниками таких заходів, діти на все життя збережуть пам’ять про славнее минуле та легендарних козацьких отаманів!

Вшанували пам’ять Івана Сірка і козаки з Запоріжжя: Президент Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» – Олександр Леонтійович Притула, Кошовий отаман Запорізького війська низового «Запорозька Січ» – Костянтин Анатолійович Рижов, тренер-викладач Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» – Павло Валентинович Карякін, козаки Запорізького війська низового «Запорозька Січ» – Олександр Миколайович Лазутін, Андрій Володимирович Волик, Анатолій Степанович Суниця, а також музикант гурту «Чумацький шлях» Євген Олександрович Жаворонков.

Після загального шикування, козаки урочистою ходою пройшли від табору до меморіала Івана Сірка, де і відбувся пам’ятний молебен. Крім того, присутні вшанували пам’ять героїв Небесної сотні та бійців, загиблих у бойових діях на сході України. За доброю традицією, біля могили Івана Сірка відбулася посвята нових козаків до війська а також освячення зброї.

А ввечері на Співочому полі, на березі Чортомлика, на мальовничих пагорбах між Олексіївкою та Капулівкою відбувся концерт за участі творчих колективів  та представників шкіл козацьких бойових мистецтв, виступали тут з показовим виступом і козачата осередку «Спас Яр» Запорізької школи «Спас». Всі гості свята мали можливість випробувати себе у козацьких забавах, а найсміливіші в бою «Лава на лаву», діти у «Штовхачі». Завершився день виступом фаер-шоу та польовим вечірнім кінозалом.

Дякуємо за організацію козацького табору та гостинний прийом та козакам Затопської Січі та отаману  – Віталію Васильовичу Мандику!

 

СЛАВА УКРАЇНІ!

СЛАВА ІВАНУ СІРКУ!

Scroll To Top
-->