•  (uk)
2020/12/04
Головна » Новини » Інформаційна політика козацьких ЗМІ

Інформаційна політика козацьких ЗМІ

Давно відомо, що той хто володіє інформацією – володіє світом. В розвинутих країнах цю формулу успіху вже давно зрозуміли, створюючи не лише потужні армії, але і інформаційний простір. Далекоглядні керівники зробили все, щоб залишити навіки в пам’яті нащадків героїчні сторінки свого народу. Так, в «Повісті минулих літ» великий монах-хроніст Нестор залишив свідчення про зовнішню політику Київської Русі. Він розповів про тріумфи та трагедії розвитку Київської держави, завдяки чому ми можемо вивчати переможні походи таких князів, як Олег, Святослав, Володимир, Ярослав та інших.

 

Тому й сьогодні, в скрутні для козацького руху України часи, необхідно дати відповідь на черговий виклик в інформаційному просторі, поставити питання собі й владі: «а що зроблено в цій важливій галузі, чи достатньо обізнані люди з роботою, яку сьогодні проводять козаки?»  Мабуть недостатньо. І на те є об’єктивні та суб’єктивні причини: по-перше, брак коштів та інших ресурсів; по-друге, недостатня кількість фахівців; по-третє, часто, на жаль, керівники говорять так: «Ми добру справ зробили і робимо це для дітей, молоді чи захисту держави, але «хвастать» не хочемо». Підсумок невеселий і складається враження, що з зареєстрованих тисяч громадських об’єднань із назвою «козацькі», працюють лише один відсоток (інтернет-сайти, газети, журнали). Як свідчить аналіз – немає й єдиних принципів подання інформації.

 

За останній рік в козацтві відбулося чимало змін і важливих подій: здійснюється бойова робота, козаки служать в армії, самообороні, люди йдуть на чергування на блокпости, охороняють вокзали, мости і таке інше.  Багато керівників козацьких організацій зрозуміли, що без загального інформування про свою конкретну роботу, не відбудеться сприйняття громадянами країни козацького руху в цілому. А тому, годі чекати від когось допомоги козацтву.

 

Тому рішеннями Об’єднаної Ради українського та зарубіжного козацтва, Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва 26 червня 2015 року у м. Запоріжжі була проведена Перша Всеукраїнська конференція керівників засобів масової інформації та інтернет-видань козацьких організацій. Були запрошені та приїхали київські керівники О.П. Левандо та Д.І. Сагайдак (журнал «Гатьман»), київські інтернет-ресурси, відомі на всю Україну представники ЗМІ та ІС із Запоріжжя (сайти коордради козацтва, МСК «Запорозька Січ», федерації «Спас»), Дніпропетровська, Нікополя («Інтелект»), Дніпродзержинська, Миколаєва, Хмельницького, Чернігова та інших міст.

 

Слід сказати, що завдяки підтримці козацького руху владою в Запоріжжі, ми мали змогу провести в 2014 році перше під час бойових дій Велику Раду отаманів України, де зібралися понад 300 учасників, та були опрацьовані принципи дій козацтва в умовах фактичної війни на Сході держави.

 

Сьогодні в Запоріжжі, за пропозицією міського голови О.Ч. Сіна, створена робоча група для реалізації програми «Запоріжжя – козацька столиця України». Розпорядженням керівництва облдержадміністрації створені інститут помічників (на громадських засадах), голів райдержадміністрацій з питань розвитку козацтва, обласна рада народних депутатів активно запрошує та приймає участь в заходах з патріотичного виховання.

 

Ось і сьогодні в залі урочистих засідань Запорізької обласної ради зібралися високоповажні гості-отамани, генерали козацтва, козацькі літератори, старійшини та бійці АТО з 55-ї бригади, батальйону «Скіф». Перший заступник обласної ради С.П. Абдурахманова прийняла київське керівництво та на нараді, до початку конференції, розповіла про співпрацю, наголосивши на актуальності Всеукраїнського заходу. Д.І. Сагайдак та О.П. Левандо в свою чергу розповіли про роботу генерального штабу та гетьманату в Києві.

 

Рівно об 11.00 перший заступник Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухінін відкрив конференцію, окресливши мету зібрання, надав слово керівництву обласної ради С.П. Абдурахмановій та представнику облдержадміністрації – начальнику управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю О.С. Зубченку. Останній розповів про тісну співпрацю влади та козацьких організацій, проведення операцій «Козацький волонтер», «Перехоплення», «Дозор», підготовку різних патріотичних заходів.

 

Гетьман Українського козацтва Д.І. Сагайдак та маршал козацтва О.П. Левандо неодноразово виступали, ілюструючи яскраво і з подробицями різнопланову роботу в Києві, Чернігові, Хмельницькому, Конотопі та інших містах. Надали корисні пропозиції щодо консолідації зусиль отаманів щодо створення єдиного інформаційного простору, недопущення необ’єктивного розповсюдження інформації та намаганнях різних сил відверто брехати про події в Україні, та так званих ЛНР та ДНР.

 

Керівник Всеукраїнської федерації «Спас» О.Л. Притула наголосив на важливості пропаганди бойових мистецтв, звичаєвого права, культури пращурів-переможців, розповів про перемоги запорожців-спасівців на всеукраїнських змаганнях.

 

Цікаво було слухати й кошового К. Рижова, Р. Бутенка, Ю. Полоза, Д.О. Натфуліна, що підготувалися та презентували цілу низку пропозицій у письмовому вигляді та закликали братів-козаків до єднання та злагоди у відношеннях, запросивши на день шани та пам’яті отамана І. Сірка.

 

Отаман Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ», С.П. Кириченко розповів про організацію операції «Дозор» на залізничних вокзалах Запоріжжя 1 та Запоріжжя 2, пропонував на таких прикладах розповідати про конкретну бойову роботу козацтва.

 

П.С. Білан та І.А. Синьопольський вважали за необхідне пропогування волонтерського козацького руху. Д.В. Сухінін, як організатор операції «Козацький волонтер», підтримав ці пропозиції та зачитав листа шани та грамоти від керівництва 55-ї бригади, та батальйону «Скіф» за проведену роботу.

 

Актуально та цікаво виступав генерал-отаман С.Г. Галич з Херсонщини, де розташовані прикордонні козацькі загони. Він запросив всіх на відкриття алеї героїв, церкви, встановлення пам’ятного знаку в Генічеському районі, сказав теплі слова запорожцям за допомогу в несені прикордонної служби, допомогу лікарськими засобами, продовольчими та непродовольчими товарами.

 

Директор видавництва «Дике Поле» О.М. Лазутін запропонував подати до Верховної Ради постанову щодо пільг в сплаті оренди приміщень під козацькі видавництва, редакції і таке інше.

 

Всі були згодні з тим, що настав час діяти серйозно у напрямку координації та об’єднання зусиль у створенні козацького інформаційного поля.  О.П. Левандо зачитав наказ про створення Всеукраїнського комітету Ради Отаманів України на чолі з Д.В.Сухініним, який в свою чергу запросив до роботи всіх присутніх. Він зачитав резолюцію з доповненнями, яка була одноголосно прийнята. Лейтмотивом та фундаментом її стала об’єктивність, демократичність та достовірність інформації, вшанування великих битв, розповідей про синів гетьманської держави, про сьогоднішні битви козацтва, всеукраїнські акції («Козацький волонтер»), операції «Дозор», «Перехоплення», пропаганда культурно-спортивних та історичних, археологічних заходів, створення умов для існування козацьких ЗМІ за підтримки держави тощо.

 

По закінченні конференції високоповажним гостям були вручені книги «Запорозькі козаки – героїчні захисники Русі-України» та «Казачество в борьбе за свободу Родины», грамоти Запорізької обласної ради, Запорізького міського голови О.Ч. Сіна.

 

Керівники козацтва вручили почесні грамоти та медалі «Захисник державності» козакам-військовослужбовцям, учасникам АТО, сержантам 55-ї бригади та офіцерам батальйону «Скіф». О.П. Левандо доповів про ведучу роль запоріжців в волонтерській діяльності серед козаків та вручив відповідний диплом.

 

Наприкінці учасники Всеукраїнського заходу вшанували пам’ять видатного отамана війська Запорозького князя Д. Вишневецького, у пам’ятного знаку, створеного силами козаків МСК «Запорозька Січ».

 

В той же день отамани та старійшини відвідали військову частину, де розповіли про проведену роботу, свою колишню службу, поділилися життєвим та армійським досвідом та урочисто вручили старшині батальйону І. Грицаєнко медаль «Захисник державності».

 

Висловлюємо велику вдячність за підготовку конференції оргкомітету в особах: Д.В. Сухініну, З.М. Бойко, О.С. Зубченко, О.П. Левандо, Д.І. Сагайдаку, В.Б. Матсалаєву, П.А. Білану, О.Л. Притулі, І.А. Синьопольському, М.М. Мордовському, В.М. Білоблуцькому, В.Б. Глухенькому.

 

Слава Українському козацтву!

 

З повагою, 

член національного союзу журналістів України, 

кандидат наук, історик козацтва, Сухінін Д.В.

Scroll To Top
-->