•  (uk)
2018/12/10
Головна » Новини » “Імплементація конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”

“Імплементація конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”

20 грудня 2017 року на базі Національного заповідника “Софія Київська” відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Імплементація конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи”, організована Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України за підтримки Національного заповідника “Софія Київська”.

Серед учасників конференції були представники Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, обласних методичних центрів народної творчості, вищих освітніх закладів, громадських організацій, науковці, мистецтвознавці, носії нематеріальної культурної спадщини та інші.  Серед поважних гостей був Надзвичайний Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті зі своєю дружиною Місіс Анамікою Бхарті.

У роботі конференції також взяли участь представники Запорізької області,  запорозьке козацтво представляв, голова координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації  Костянтин Рижов.  Конференція відбулась традиційно у формі  пленарного засідання,  шести наукових секцій та практичної частини.

З доповідю на секційних засіданнях  Костянтин Рижов представив звичай козацьких родів “Спас”, який поширений не тільки на території області, але й далеко за її межами. В закінчені свого виступу Костянтин Рижов запропонував міністерству кльтури звернути увагу на таке явище, як бойова культура українського народа.

Наразі готуються матеріали на елементи нематеріальної культурної спадщини – “Козацький бойовий звичай “Спас”, “Степовий розспів Запорізького краю” та “Традиція частування караїмів Мелітополя” на попередній розгляд Українського центру культурних досліджень для подальшого внесення до Національного реєстру України.

Проведення науково-практичної конференції дало можливість підняти важливі питання з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини, обмінятись досвідом та познайомитись з новими цікавими людьми для подальшої співпраці. За результатами конференції на офіційному сайті організаторів планується пулікація збірки матеріалів тез та доповідей учасників заходу.

Дякуємо організаторам та учасникам конференції за насичене та захоплююче спілкування та чекаємо на нову зустріч.

Scroll To Top
-->