•  (uk)
2020/11/25
Головна » Новини » Є ТАКА ЗАБАВА – «ЛАВА НА ЛАВУ!»

Є ТАКА ЗАБАВА – «ЛАВА НА ЛАВУ!»

07  червня 2014 року у ЦПКтаВ «Дубовий Гай» відбувся Всеукраїнський турнір з боїв «Лава на лаву» на «Кубок імені князя Володимира Великого».

Головною метою проведення цього заходу є: відродження та популяризація українських національних традицій по святкуванню народних свят Запорізького краю; сприяння поширенню здорового способу життя; визначення Запоріжжя, як одного з основних центрів розвитку українських національних традицій; вшанування пам’яті Київського князя Володимира Великого.

Організаторами заходу виступили: ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас», Запорізька обласна державна телерадіокомпанія «Запоріжжя», Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада.

Партнерами заходу стали: меценат Луцик Олександр Олексійович, меценат Кабаненко Євген Валентинович, «Група компаній «Полетехніка», громадська організація «Запорізький вектор», ТОВ «Компанія Озон – Мьюзік», благодійний фонд «Хорта», президент якого – Дмитро Опілат – вперше став до «лави»,  салон оперативного друку «X – print».

Учасниками концертної програми стали: співак Анатолій Сердюк, співачка Любов Камінська та народний ансамбль запорізької міліції «Пернач».

Змагання транслювалися у прямому ефірі на телеканалах ЗОДТРК «Запоріжжя» та «МТМ».

У змаганнях взяли участь: збірна «Спас Штурм» та «Сприяння», Пластунівський курінь ЗВН «Запорозька Січ», Запорізьке училище міліції, «Спас Кремінь» та «Булава» з м. Енергодар.

На урочистому відкритті турніру, перед парадом, з привітальними словами до учасників та гостей заходу звернулися: президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Притула Олександр Леонтійович, академік Шилов Юрій Олексійович, заступник запорізького міського голови – Гладченко Сергій Михайлович, перший заступник голови обласної координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації – Сухінін Дмитро Валентинович, протоієрей Андрій Кузьмін, начальник штабу Хортицького козацького полку – Ружин Юрій Миколайович, голова Громадської ради при Запорізькій обласній державній адміністрації – Бабич Олександр Валерійович. Після привітань з побажаннями перемоги від почесних гостей учасникам змагань, пролунав державний гімн України у виконанні Анатолія Сердюка, під час якого найменші учасники змагань, на підтримку єдності нашої держави винесли на змагове коло величезний прапор України розміром 16 на 24 метри.

Вже традиційно першими позмагатися вийшли дитячі команди Запорізької школи «Спас» – «Спас Воля» та «Спас Яр». Перемогу в цьому бою виборола лава «Спас Воля».

У змаганнях серед дорослих учасників турніру у першому раунді сліпий жереб звів беззаперечних фаворитів останніх двох років команду «Булава» м. Енергодар та дебютантів – команду «Пластунівського куреня ЗВН «Запорозька Січ». Як і прогнозувалося, далі пройшла «Булава». У другому колі зійшлися добре знайомі один одному суперники команда «Запорізького училища міліції» та збірна «Спас Штурм» та «Сприяння». У запеклій боротьбі з рахунком 2:1 перемогу здобули «Спас Штурм» та «Сприяння». Другим поєдинком у цьому колі стало протистояння «Булави» та команди «Спас Кремінь». І у цьому поєдинку енергодарівські козаки виявилися сильнішими за своїх опонентів, прогнозовано вийшли до фіналу.

У поєдинку за ІІІ місце зійшлися команда «Запорізького училища міліції» та «Спас Кремінь» з м. Запоріжжя. Не простим виявився поєдинок. У обох «герцях», які проходили між сходками «лава на лаву» перемогу святкували міліціонери, а от у боях тричі сильнішими виявилися спортсмени з команди «Спас Кремінь», які і вибороли почесне ІІІ місце.

У фіналі зійшлися збірна команда «Спас Штурм» і «Сприяння» та «Булава». І у цьому протистоянні доля першого місця вирішувалася у останньому сході «лава на лаву» адже, перед ним також було зафіксовано рахунок 2:2: після кожної перемоги енергодарівської команди у «лаві» свої перемоги у «герцях» здобули двократний чемпіон світу з бойових мистецтв Дмитро Семененко (Дніпропетровськ) та майстер спорту України з бойового самбо, президент Федерації самбо Запорізької області Роман Дурнєв із Запоріжжя. Перемогу у фінальному протистоянні, а разом з нею і кубок Кубок князя Володимира Великого заслужено виборола команда «Булава», м. Енергодар.

Scroll To Top
-->