•  (uk)
2022/01/27
Головна » Новини » Ювілей національного історико-культурного заповідника Хортиця

Ювілей національного історико-культурного заповідника Хортиця

Овіяна легендами Хортиця: святилище аріїв, природній храм древніх слов’ян, колиска козацтва. На цьому острові височіють могили скіфських царів, зберігалися залишки  поселень слов’ян та козацькі редути. Зараз острів Хортиця це Національний заповідник і йому виповнилося 50 років. Відсвяткувати ювілей на  Запорозьку прибула делегація запорозького козацтва, яку очолів кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

Урочисто відкрив свято козацькими піснями хор «Запорозькі козаки». Привітати керівництво заповідника Хортиця на острів прибули представники Запорізької обласної ради і обласної адміністрації, Запорізької міської ради, посол Канади в Україні.

Привітав зі святом  працівників заповідника кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, який зазначив що становлення сучасного запорозького козацтва почалося з 1990 року з урочистої ходи Капулівка – Хортиця – Запоріжжя, в якій прийняло участь більше 100 000 чоловік з усієї України та багатьох країн світу.  Сучасне козацтво завжди допомагає заповіднику в охороні, проведенню екологічних заходів тощо. Отаман запевнив керівництво генерального директора Національний заповідник  Максима Остапенко , що козаки готові завжди прийти на допомогу Хортиці. Також з привітальним словом виступив кошовий суддя, директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін, який відзначив великий внесок заповідника в становленні козацтва, і зазначив що «Дике поле» співпрацює з заповідником з 1995 року. Видавництво видало багато матеріалів популяризуючи Хортицю. Козаки також передали вітальну адресу від президента ВГО Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули. Слава Хортиці! Слава Україні.

50_years IMG_3941 IMG_3974 IMG_4147 IMG_4208 IMG_4230

Scroll To Top
-->