•  (uk)
2018/06/21
Головна » Новини » ХХI Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака

ХХI Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака

ХХI Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Запорозький Спас” імені Анатолія Єрмака є найстарішим і мабуть єдиним такої потужності в Украні. Сам фестиваль тривав три дні. Вперший день відбувся Круглий стіл в стінах Запорізької обласної державної адміністрації на тему “Національні бойові культури в контексті світової цивілізації”. На круглому столі був зроблений акцент на понятті “Бойова культура українського народу”, було вирішено подати пропозицію до Верховної ради України, Кабінету міністрів України про визнання цього поняття на законодавчому рівні. В Круглому столі взяли участь державні діячі, президенти федерацій бойових мистецтв, науковці.
Другий день фестивалю був дуже насищений. Зранку майстри бойових мистецтв та гості фестивалю взяли участь в туристичному блоку, який був організований спільними зусиллями Управлінням внутрішньої політики ЗОДА та управлінням туризму Запорізької міської ради.
В парку Дубовий гай відбулися турніри з історичного фехтування, фехтування на козацьких шаблях (мяких), виставки майстрів народної творчості, концерти співаків, який організували методичний центр культури департаменту культури та туризму ЗОДА та Запорізький обласний центр патріотичного виховання.
Були проведені майстер класи з боових мистецтв світу, гала -концерт фетивалю відбувався в прямому ефірі в інтернет трансляції Запорізькою філією націоанльної телерадіокомпанії України.
Третій день фестивалю занменувався виступами кобзарів, митців, а також традиційним боєм «Лава-на-лаву». В усіх заходах фестивалю брав активну участь  заступник Міністра молоді і спорту України В’ячеслав Войтович.

Велика подяка оргкомітету фетсивалю, насамперед головам оргкомітету – голові ЗОДА  Брилю Костянтину Івановичу, міському голові міста Запоріжжя Буряку Володимиру Вікторовичу, почесному президенту Всеукраїнської федерації “Спас Олександру Ребеці. Є українське прислів’я – гуртом і батька легко бити. Це саме про наше дійство. Не відчувалося в процесі підготовки непорозумінь і проблем. Лише об’єднавши зусилля держави, обласної влади, міської влади і громади можна досягти результату.

Запоріжжя ще раз затвердило за собою статус козацької столиці України.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->