•  (uk)
2021/12/09
Головна » Новини » Табір 2014

Табір 2014

Швидко пролетіло 10 днів першого  збору вишкільного табору „Хортицька Січ 2014”, який традиційно проводить на святій Хортиці ВГО «Всеукраїнська федерація „Спас” .

Виховання в таборі базується на духовній спадщині наших славних предків – Запорозьких козаків, вікових традиціях лицарів-захисників Матері землі та оборонців Краю. Цьогорічний вишкільний табір „Хортицька Січ 2014” проводиться в дві зміни : з 01 по 10 липня та з 12 по 21 липня.

Базується табір в мальовничих плавнях о. Хортиця, між озерами та Дніпром. У вишкільний табір „Хортицька Січ 2014” з’їхалися молодики з різних регіонів України та вихованці «Пластунівської сотні» Запорізької школи «Джур». Також пройти вишкіл по спеціальній програмі козацького бойового мистецтва «Спас», з’їхалися молодики з декількох областей України.

Програма табору була дуже складною, наповненою козацьким вишколом. З ранку до ночі таборяни навчалися прийомам козацького бойового мистецтва «Спас», вправлялися в опануванні козацькою зброєю (шабля, кинджал, кий), стрільби з лука, вчилися пластунським вмінням маскуватися, різним видам пересування по суші та воді, розвідки, способам виживання в природних умовах. Вчилися спасівці ловити вітер та керувати справжнім вітрильником.

За сприянням Запорізької обласної організації товариства сприяння обороні України була прокладена смуга перешкод, на якій вихованці випробували себе в стрільбі з арбалета, пневматичної  гвинтівки, пентбольного маркера,  метані ножів та гранат, рукопашного бою, подоланню водної перешкоди.

Козачата вчилися їздити верхи на конях  під керівництвом досвідченого тренера Запорізької школи «Спас» Олександра Грицая.  Коні паслися біля табору і спасівці не тільки навчалися козацькій виїздці , а також вчилися  доглядати за кіньми.

Незабутніми для вихованців табору були походи по святому острову Хортиця до Козацької залоги та Музею судноплавства,  а також поїздка до 700 річного Запорізького дуба. Дуже важливим для козачат стало вшанування перемоги русичів над хазарами, біля пам’ятника Ярослава Хороброго.

Яскравим для таборян стало свято Івана Купали, яке відсвяткували за старовинними традиціями,  прямо на березі Дніпра.

В кінці табору найдостойніші із вихованців табори були допущені до іспитів на отримання «Козацького чорного берета». І сім достойників витримавши складні випробування отримали право носити чорний берет.

По сталій традиції останній день починався на Зоряній могилі, де спасівці зустрічали схід сонця.

З яскравими враженнями, оздоровившись, навчившись новому діти роз’їхалися по домівках, з  бажанням в наступному році повернутися  к своїм друзям на святу Хортицю.

Scroll To Top
-->