•  (uk)
2022/01/27
Головна » Новини » Соціальний звіт дитячо – юнацької школи козацького бойового мистецтва «Спас» по проекту «Зробимо культуру доступною для сиріт»

Соціальний звіт дитячо – юнацької школи козацького бойового мистецтва «Спас» по проекту «Зробимо культуру доступною для сиріт»

З 15 по 25 квітня 2014 року дитячо – юнацька школа козацького бойового мистецтва «Спас» за підтримки Міжнародної благодійної організації “Благодійний фонд Костянтина Кондакова” та Міжнародного Благодійного Фонду «Українська Біржа Благодійності» реалізовувала у Запоріжжі благодійний проект «Зробимо культуру доступною для сиріт». В рамках проекту спасівці побували в одинадцяти школах – інтернатах та притулках нашого міста:                       – Запорізька спеціальна загально – освітня школа – інтернат «Світанок», вул. Перспективна 8, відповідальна особа – Шарікова Катерина Павлівна 067 141 46 06;         – Запорізька спеціальна загально – освітня школа – інтернат для дітей з недоліками розумового розвитку № 9  «Оберіг», вул. Олександра – Невського 87 а, відповідальна особа Антоніна Володимирівна 099 795 65 62;                                          – Запорізький навчально – реабілітаційний центр «Джерело», вул. Червонополянська 2, відповідальна особа – Коршунова Наталія Іванівна 050 254 01 19;                                                                                                                                        –  Запорізький обласний притулок для дітей, вул. Узбекистанська 13, відповідальна особа – Надія Іванівна 066 330 51 11;                                                                – Запорізька загальноосвітня санаторна школа – інтернат № 2 для дітей з затухаючими формами туберкульозу, вул. Ленська 1 а, відповідальна особа -Вікторія Анатоліївна 093 490 09 51;                                                                                      – Запорізька спеціальна загально – освітня школа – інтернат для дітей з недоліками розумового розвитку № 2, вул. Куйбишева 267, відповідальна особа                  – Гиря Наталія Петрівна 097-517-16-68;                                                                                     – Запорізька спеціальна загально – освітня школа – інтернат для дітей з не достатками зору № 5, вул. Кронштадтська 17, відповідальна особа – Олена Володимирівна 097 464 79 58, 093 683 76 83;                                                                         –  Запорізький дитячий будинок – інтернат для хлопчиків з недоліками розумового розвитку № 2, вул. Донецька 18, відповідальна особа – Вікторія Володимирівна 095 899 74 49;                                                                                            –  Школа – інтернат № 1 м. Запоріжжя (для дітей з порушеннями руху), вул. Котельникова 16, відповідальна особа – Ірина Миколаївна 099 620 82 99;                             – Запорізький обласний психоневрологічний санаторій, вул. Уральська 55, відповідальна особа – Галина Цезарівна  096 933 84 29;                                                 – Запорізька загальноосвітня школа – інтернат № 4, вул. Щаслива 2, відповідальна особа – Оксана Олександрівна 095 111 76 00,

в яких було проведено 11 майстер – класів для дітей з особливими потребами та дітей,  позбавлених (частково позбавлених) батьківської опіки. Загальна кількість учасників проекту – 330 дітей.

Професійний викладач музики Євген Жаворонков розповідав діткам про українські народні інструменти, історію їх виникнення та розвиток з давніх часів до сьогодення, після чого проводив майстер – класи та радував їх своєю чаруючою грою. Тренер – викладач з козацького бойового мистецтва «Спас» Михайло Преображенцев розповідав маленьким слухачам про українські народні традиції, здобутки національної культури, історичних постатей, українські традиційні свята, найцікавіші народні святкування, обряди, історію України доби козацтва. Після теоретичної частини з усіма бажаючими були проведені майстер – класи з основ козацького бойового мистецтва «Спас», у тому числі основ володіння козацькою шаблею. Крім того, у теоретичній частині, перед початком лекцій, у кожному навчально – виховному закладі серед дітей була проведена вікторина на знання українських національних традицій та української національної культури, яка, на жаль, показала низький рівень знань у підростаючого покоління своєї історії та культури.

Після кожного майстер – класу, на згадку про проект, кожен учасник отримав пам’ятні подарунки від організаторів – футболки та грамоти.

 

Даний проект, крім  знань про культуру, звичаї, традиції та героїв країни, які нажаль, не дає шкільна навчальна програма; умінь, купи позитивних емоцій та незабутніх вражень, дав дітям можливість почувати себе справжнім патріотом своєї Батьківщини – України; дав їм можливість та ті знання, які, без перебільшення, спонукають кожну дитину пишатися тим, що він (або вона) є українцем; дав їм можливість, не зважаючи на недоліки у фізичному або розумовому розвитку, відсутність (часткову відсутність) батьківської опіки почувати себе повноцінним та повноправним членом українського суспільства, за якими стоїть майбутнє нашої держави. А увага та любов до дітей та своєї справи з боку викладачів, які проводили заняття дали дітям можливість зрозуміти те, що вони в цьому світі не самі, не кинуті на призволяще, а потрібні, і є ті люди, які, у разі потреби та бажання дитини, кожному подадуть міцну руку допомоги в процесі адаптації до дорослого життя у цьому світі. Цільова вікова аудиторія проекту була вибрана не випадково, адже діти та юнаки зараз перебувають у тому віці, де не за горами той час, коли доведеться покинути стіни своїх спеціальних навчальних закладів і крокувати дорослим життям, сповненим підводними каменями та спокусами. Тому, крім інформаційного, проект мав і виховний підтекст, де його учасникам досвідчені викладачі пояснили, що зараз модно бути сильним, здоровим і займатися спортом, а не мати пагубні звички, які зараз так широко пропагує вулиця та більшість їх оточення за межами навчальних закладів; що виховання, любов до близьких, рідних та повага до старших є невід’ємною складовою повноцінного щасливого життя; що вірно розставлені життєві цінності та пріоритети допоможуть кожній дитині у майбутньому зробити менше помилок та не вірних кроків вже у дорослому житті. Проект також додав нових яскравих фарб у монотонне повсякденне життя його учасників.

Ще до закінчення проекту вже деякі спеціальні навчально – виховні заклади нашого міста виявили бажання та виступили з ініціативою відкриття секцій козацького бойового мистецтва «Спас» у своїх стінах. Зараз ведеться аналіз та правова оцінка ситуації та можливості. А найголовніше те, що це було бажання не керівництва, чи педагогічного складу, а бажання самих дітей, для яких, здається, проект пройшов не дарма.

 

Медіа супроводження проекту: на майстер – класах побували 4 місцеві телеканали («Вільний простір», «МТМ», ЗОДТРК «Запоріжжя», ТВ – 5), в чиїх новинах вийшли відео сюжети (матеріал додається). Прес – релізи розіслані по 10 місцевим газетам. Інформація про проект розміщена на власному сайті spas.zp.ua.

 

Посилання на відеоматеріал:

1) IMG_9182 IMG_9199 IMG_9234 IMG_9379 IMG_9411 IMG_9427 IMG_9461 IMG_9492 IMG_9511 IMG_9532 IMG_9582 IMG_9627 IMG_9642 IMG_9118 IMG_9134 IMG_9143

2) http://mtm.zp.ua/2014/04/24/zaporozhskih-internatovtsev-priglashayut-v-kazaki/

3) http://dropmefiles.com/am7Zs

4) http://www.ex.ua/581979502242.

Scroll To Top
-->