•  (uk)
2022/01/27
Головна » Новини » Свято Купала. «Спас-Огрінь» В Гостях У «Родослава».

Свято Купала. «Спас-Огрінь» В Гостях У «Родослава».

В ніч з 20-го на 21-ше червня 2015-го року, в день літнього сонцестояння, представники нашого  осередку Українського Рукопашу «Спас» (Дніпропетровський Осередок Українського Рукопашу «Спас» – Школа Рукопашу «Спас» Імені Козака Мамая: «Спас-Огрінь») прийняли участь у святкуванні стародавнього слов’янського  свята – Івана Купала, разом з фольклорним колективом нашого міста  – «Родослав», на люб’язне запрошення останніх!

Місце проведення святкування – традиційне для «Родославу», колектив котрого,  є добрими друзями нашої козацької організації – Кодацька Паланка Війська Запорозького Низового. Цим місцем є сучасна лісова територія, огорнута двома річками: Кринка та Самара, Новобогородицької Фортеці. Нині від фортеці збереглись тільки вали – та всі вони в доволі гарному стані!   Окрім валів на території фортеці  наш час існує багато рослинності – дерев та різноманітних трав, що місцями сягають висоти людського зросту!

Невеличка історична довідка: Роки існування Новобогородицької Фортеці – 1688-1798! Свого часу вона була побудована, під особистим керівництвом гетьмана Івана Мазепи, на  землях Війська Запорозького Низового для перешкоджанню нападу, на ці терени, татар!  Поруч з фортецею існувало давнє козацьке містечко – Стара Самарь, котре в наш час старанно вивчається археологами!

…табір для проведення святкування почався стягуватись на територію Фортеці ще вдень. Щоправда, представники нашого осередку дістались до нього лише ввечері – подолавши, при цьому, пішки за 2 години близько 15-ти кілометрів, з повними туристичними рюкзаками , від жилого масиву Придніпровськ (де базується наш осередок)!

Завдяки пані Наталії (керівнику «Родослава») учні нашого осередку, разом з іншими запрошеними гостями, зуміли зануритись в дивовижно казкову атмосферу святкування: обрядові пісні з професійним народним виконанням,  справжні народні костюми, мальовничий берег Самари, вінки та вогнище… обрядодії біля вогнища та у воді!

Слід також відмітити, що учні нашого осередку старанно й завзято, під легким дощем (котрий почався в самий розпал святкування)  стрибнули через вогнище всі 49 «спасівських» разів – як справжні сучасні юні воїни-козаки! Тренеру ж осередку довелось дострибувати свої останні, 20 з гаком разів, вже під доволі сильним проливним дощем… бо ж – не годиться козаку-виховнику від своїх учнів відставати й ганьбити… чесне ім’я  воїна-спасівця;)!

Дощ, з одного боку, трошки завадив проведенню свята (не встигли ряд  додаткових народних ігор),  з іншого ж – додав свій колорит у святкування! Хоч, він і не був таким сильним, як у всьому місці в цілому – та вніс свої корективи в проведення свята!

На ранок, через дощ, залишились, так би мовити –  лиш найстійкіші, а власне: сам «Родослав», з найбільш наближеними до нього особистостями…  та – наші юні спасівці-козаки зі своїм тренером!

Другий день був не менш цікавим, ніж перший! …душевні розмови біля вогнища, занурення у мудрість народних звичаїв  – завдяки розповідям пані Наталії… дискусії на історичні теми!

Вже тільки, як сонце почало іти на захід – табір почав потроху згортатись! …очищенні обрядами та світлими емоціями, оздоровленні природою та живим щирим спілкуванням, як діти, так і дорослі,  від такого яскравого й насиченого святкування,  з піднесеним настроєм повернулись додому!

 

0001 0002 0002а 0003 0004 4j0PUeP3G_E 0005 0008 0009а 0010 0011 0011а 0012 0012а 0013 0014 0015 0016 0017 0018

Scroll To Top
-->