•  (uk)
2018/01/20
Головна » Новини » Про повагу до Нестора Івановича

Про повагу до Нестора Івановича

Про повагу до Нестора Івановича з боку його прибічників і навіть противників свідчить використання навіть у спеціальній науковій літературі по відношенню до нього стародавнього українського шанобливого звертання, широко поширеного у старі часи серед козаків і жителів степів — «Батько». Вживання цього звертання в старі часи свідчило про надзвичайну повагу до людини, майже рівну повазі до рідного батька, захисника, вчителя і спасителя.

11 листопада у спортивному комплексу Запорізького національного технічного університету  пройшли змагання на Кубок України  пам’яті Нестора Івановича Махна з «Українського рукопашу  «Спас». Організаторами турніру були Міністерство молоді та спорту України, ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», Управління молоді і спорту ЗОДА, ГО Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», Запорозьке Військо Низове «Запорозька Січ». У Кубку брали участь такі регіони України: Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Сумська, Херсонська, Хмельницька та Рівненська області. У змаганнях прийняло участь приблизно 200 спортсменів.

На урочистому відкриття турніру були присутні почесні гості і організатори Притула Олександр Леонтіович  президент Всеукраїнської федерації Спас, радник міністра Молоді і спорту України., Власова Наталля Федорівна начальник Управління молоді і спорту Запорізької обласної державної адміністрації, Рижов Костянтин Анатолійович голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізької обласної державної адміністрації, Багіров Едуард Олександрович начальник Управління спорту  Запорізької міської ради, Назаренко Микола Миколайович  полковник, директора Запорізького центру первинної професійної підготовки «Академія поліції», Мазепа Ігор   голова всесвітньої асамблеї  нащадків козацьких родів, Сухінін Дмитро Валентинович голова великої ради отаманів Запорозького козацтва, Сич Олекса голова ради старійшин Запорозького війська Низового «Запорозька Січ». Відкрив змагання президент Всеукраїнської федерації Спас, радник міністра Молоді і спорту України Притула Олександр Леонтіович, а гімн України заспівав кобзар Віталій Мороз. Привітали учасників змагань Власова Наталя Федорівна, Багіров Едуард Олександрович, а Сухінін Дмитро Валентинович  від патріарха України Філарета нагородив Костянтина Рижова медаллю «за жертовність і любов до України».  Спасівці із Запоріжжя, Дніпра і Фастова у спільному показовому виступи проказали свої вправність в опануванні козацькими бойовими мистецтвами. Закінчив урочистості наш кобзар Віталій Мороз піснею «Червона калина».

Змагання проходили на двох килимах. З початку в  поєдинки вступили наймолодші спасівці, показавши свою завзятість і волю до перемоги, а потім глядачі могли спостерігати за боями козаків, які продемонстрували високій рівень майстерності. Кожен із учасників боровся до останнього за перемогу, а вболівальники активно підтримували бійців. Один за одним бої тримали у напрузі весь зал.

В результаті змагань третє місце посіла команда Харківській обласній федерації рукопашного бою «Спас», друге місце виборола команда Запорізької федерації козацького бойового мистецтва «Спас» та володарями Кубка України з «Українського рукопашу «Спас» стала команда Дніпропетровської обласної федерації традиційного козацького бойового мистецтва «Спас».

Український рукопаш «Спас» саме той вид спорту який , заснований на козацьких традиціях ведення бою, а також розвиває основні, необхідні для перемоги, якості спортсмена – фізичну підготовку, координацію, відчуття дистанції, боротьбу в партері.

Такі турніри є продовженням славних козацьких традицій. Вони  проводяться з метою патріотичного вихованню молоді , популяризацією українських національних видів спорту та підвищення рівня підготовки спортсменів.

Усі учасники та глядачі залишились під неймовірним враженням від проведених змагань. Ми повинні пишатися кожним бійцем и будемо сподіватися, що кожного року число  учасників зростатиме.

Запоріжжя черговий раз затвердило за собою статус козацької столиці.

Слава Україні!

Слава запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->