•  (uk)
2022/08/17
Головна » Новини » Презентація збірки матеріалів І Міжнародного козацького конгресу

Презентація збірки матеріалів І Міжнародного козацького конгресу

Запорізька обласна координаційна рада з питань козацтва презентувала збірку матеріалів І Міжнародного козацького конгресу, яку видано за сприяння Запорізької облдержадміністрації. Голова координаційної ради Дмитро Сухінін нагадав, що конгрес міжнародного рівня відбувся в Україні вперше, і символічно, що місцем його проведення у вересні минулого року стала козацька запорізька земля. Під час цього представницького заходу було виголошено чимало ідей щодо об’єднання зусиль козацтва насамперед у справі оборони країни та забезпеченні безпеки, спрямування козацького руху на виховання патріотизму у молоді, були представлені також серйозні наукові розвідки. Тому, за словами Дмитра Сухініна, було б нерозважливо втрачати такі напрацювання.

 

До збірки увійшли виступи учасників конгресу, серед яких були не лише отамани, а й учасники АТО,  роботи таких відомих науковців, дослідників історії козацтва  як доктори історичних наук Арнольд Сокульський, Георгій Шаповалов, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету Валентин Молодиченко та інші.

 

Як повідомив Дмитро Сухінін, примірники збірки будуть направлені в бібліотеки області, школи, козацькі організації, щоб з її матеріалами могли ознайомитися всі бажаючі, хто цікавиться козацьким рухом, насамперед молодь.

Перший заступник голови координаційної ради з питань козацтва при Запорізький ОДА, президент «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула запропонував проект плану роботи координаційної ради на наступний 2016 рік. Олександр Притула підкресливив особливу важливість проведення ІІ  Міжнародного козацького конгресу та ювілейного ХХ Міжнародного фестивалю національних воїнських і традиційних мистецтв «Запорозький Спас». Після обговорення товариство затвердило план роботи координаційної ради.

image (1) image (2) image

Scroll To Top
-->