•  (uk)
2022/01/23
Головна » Новини » Покрова 2015

Покрова 2015

14 жовтня 2015 року рано вранці на овіяному славою, перемогами, подвигами пращурів острів: Хортиця з 16 областей України прибули делегати побратимів. Після тісної зустрічі, члени координаційної ради з питань козацтва Запорiзькоi облдержадмiнiстрацii провели оглядову екскурсiю на терiторii заповiднику де в цей день панував настрiй щiроi та мiцноi дружби, глибокоъ поваги до козакiв-воiнiв минулих та теперiшнiх часiв.

Як вимагає страродавня традицiя та звичаi Раду отаманiв та урочисте зiбрання було вiдкрито на сiчi бiля церкви, перший заступник голови координаційної Ради Сухiнiн Дмитро Валентинович, письменник, iсторик, вчений привiтав присутнiх iз святами — Днем Захисника Вiтчизни, визволення вiд нацистiв Запорiжжя; Українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородицi, торкнувшись теми вiйн Дмитро Валентиович пiдкреслив велике значення перемог та досягнень отаманiв Запорiзької сiчi та України Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Iвана Мазепи, Iвана Сiрка, Iвана Богуна, Петра Калнишевського та iнших створивших умови для iснування сучасної України, формування козацтва як Гетьманської Держави (вперше в середньовiковiй Европi) формою правлiння без царiв та королiв. Вшанували й пам ять всiх загиблих козакiв хвилиною мовчання. Шану за смiливi дiї на сходi України по захисту її терiторiальної цiлiснiстi було вiддано воїнам Збройних Сил нашої держави. Подводяччи пiдсумки операцiї Дозор; Перехоплення та Козацький Волонтер Дмитро Валентинович пiдкреслив народний характер органiзованої допомоги, коли лiтнi люди не одноразово ризикували життям на блок — постах та чергуваннях, а жiнки масово допомагали армiї, десятки рiзних вантажiв отримати вiд козацтва батальйонам, бригадам та полкам ЗСУ.

Тому i в цей день i рiк столiiття тому ми з честю виконуємо обов язки оборони нашої рiдної землi. Подякували всiм за активну участь в органiзацiї та проведеннi першого iсторичного мiжнародного конкурсу козацтва в Запорiжжi. Сухiнiн Д.В. пiдкреслiв необхiднiсть й надалi проводити об эднання свiтового козацтва навколо iдей демократiї, звичаэвих традицiй, христiанських цiнностей та поваги до iсторiї та культури козакiв.

Було проведено урочисте нагородження активiвстiв руху медаллю «Гетьмана Мазепи» — учасницю операцiї «Козацький волонтер» Дегтярьову Олександру, ректора Мелiтопольського педiнституту iм. Богдана Хмельницького — Молодиченко Валентина Вiкторовича, орденами гетьмана

князя Д.I. Вишневицького (Байди) отамана Чуборевського полку МСК «Запорiзька сiч» Кумургин Георгiя Леонiдовича та начальника штабу Андрiя Володимировича учасникiв операцiї «Дозор» Єременка Анатолiя командира ЗСУ та Хижняка Юрiя учасникiв АТО, почесною грамотою Нiкопольського козацтва, нагородженно ветерана МВД та козацтва Лютого Володимира Миколайовича.

На зборах виступили з iнформацiэю про роботу, плани та майбутнэ, привiтаннями старейшинита видатнi козаки й отамани: Мельник В.М. — голова ради старiйшин, генерал козацтва Лютий В.М., Белан П.А. отамани Кушугумський В.I. (Днiпропетровськ), Деркач М.О., Цеомашко В., Головотюк Э.I.,Цвятков А.Д., учасник АТО Лютий I.В., Дегтярьова Олександра та iншi. Всi виступаючи наголосили на необхiдностi укрiплення армiї, розбудови економiки України, виховання патрiотично налаштованої молодi.Дмитро Валентинович пiдкреслив важливiсть курсу реформ та приэднання до европейської сiм ї народiв та урочисто вручив побратимам з Днiпра свою книгу «Козацтво в боротьбi за свободу Вiтчизни»,отаман Кушугумський В.I. вручив пам ятну грамоту Запорiзьким казакам та призвав до вивчення iсторiї князiв-козакiв Київської Русї Святослава та iнших героїв. Шановне товариство прийняло участь у святковому молебнi, який провiв владико Фомiй. Українська православна церква була завжди разом з козаками i в днi перемог, i в днi великих iспитiв, тому сьогоднi в особливий день дуже приэмно було почути слова пiдтримки, шани та любовi вiд представникiв святої церкви.

Далi вiдбулося дуже серьйозна подiя в життi молодих хлопчикiв та дiвчат, якi в цей день приїхали на Хортицю та урочисто прийняли присягу Запорiзьких козакiв, цей акт було освячено в церквi. Всi присутнi козаки привiтали декiлька десяткiв молодих людей з цiєю величезною в їх життi подiєю. Проводили цей захiд генерал Цвятков Анатолiй Дмитрович — козак -характеник та Дмитро Валентинович Сухiнiн.

Далi були привiтання вiд представника облдержадмiнiстрацiї В. Мороко, концерт майстрiв танцю, дуже гарно спiвали запрошенi на сценi. Взагалi свято було гарно органiзовано. А молодi козаки ще отримали цікаву екскурсiю по Хортицi. В цiлому, на мiй погляд треба сказати й добрi слова Запорiзькiй облдержадмiнiстрацiї за свiляку пiдтримку сучасного козацького руху, створення умов для розвитку цього необхiдного народу напрямку дiй всiх верств населення.

Зi святами всiх Вас,

шановны Українцi!

 Слава Запорiзькому козацтву!

Слава Збройним Силам України!

козак С. Iгнатченко

P.S. Щирi вiтання запорожцям передали Левандо Олександр Петрович та Сагайдак Дмитро Іванович

1 DSC03174 DSC03187 DSC03194 DSC03204 DSC03207

 

Scroll To Top
-->