•  (uk)
2022/05/28
Головна » Новини » Перший семінар козацького бойового мистецтва «Спас» на Сумщині.

Перший семінар козацького бойового мистецтва «Спас» на Сумщині.

13 грудня 2014 року в нашому обласному центрі у День апостола Андрія Первозванного (В народі ще це свято називають Калита, що вважається парубочим святом), з метою відродження традицій, звичаїв, спортивної та бойової вправності українського козацького війська та пропаганди здорового способу життя Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю зустрічав учасників першого семінару козацького бойового мистецтва «Спас» на Сумщині.

Організатори: ВГО «Всеукраїнська федерація «СПАС» (м. Запоріжжя), СОГО «Сумський обласний осередок характерництва та бойових мистецтв» і Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
До заходу було запрошено фахівців зі спортивних одноборств, в тому числі тренерів та керівників бойової та фізичної підготовки силових відомств (СБУ, МВС, Держприкордонслужби, ЗСУ).
«Народ без традицій не живе, а животіє. Коли втрачає свої – йому вбивають у голову чужі.
Повернення до мови, віри, звичаїв, до ідеалів предків, їх моральних, релігійних, політичних, економічних та соціальних догм, вистражданих і викутих в огні змагань і переказаних прадідами онукам – це повернення є фундаментом нації», – такими словами розпочав семінар Олександр Притула.
Український рукопаш «Спас» — вид спорту, створений з метою залучення молоді до козацьких традицій та вдосконалення підготовки спортсменів. Його можна віднести до галузі змішаних одноборств, бо за правилами змагань «Спас» поєднує у собі ударну та кидкову техніку, з боротьбою в партері (больовими та задушливими прийомами)», – додав майстер.
На початку семінару було оголошено хвилину мовчання за загиблими захисникам України внаслідок неоголошеної війни РФ проти Українського народу та нагородження учасника визвольної війни – морського піхотинця, військовослужбовця добровольчого батальйону «Айдар» Едуарда Максименко.
Від імені Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «ЗВИТЯГА»» Отаман крайового осередку МГО «Українське козацтво» генерал – хорунжий українського козацтва Олександр Мусько вручил воїну відзнаку «За службу Державі».

Після теоретичної частини семінару, присвяченої історії козацького рукопашу, учасники перейшли до спортзали, де ознайомилися з ігровими формами козацького бойового мистецтва – «Спас-Грай» та беспосередньо з бойовим мистецтвом «Спас».

А ввечері Олександр Притула поділився з сумчанами духовними карбами звичаю «Спас».
Козак, котрий володіє «Спасом» живе за певними духовними правилами – духовними карбами. Це істини, так би мовити, «закарбовані» в життєсповіданні козака-спасівця. Це те, що не можна ні стерти, ані вилучити. Це життєві принципи, яким слідують. Це духовне знання. Такий собі кодекс честі спасівця, спрямований на досягнення правої мети.
Карби – це знання, якими керуються, які пізнають для переоцінки свого буття на початку духовного шляху та завдяки яким еволюціонують, розвиваються, а згодом самовдосконалюються. Тож, для козака, карби – це сила та впевненість, а для його ворога – засторога, попередження про неминучу поразку.

Семінар «СПАС» на Сумщині, який проходив цілий день та закінчився вже затемно пройшов, так би мовити, на одному диханні. Вкотре переконався, що культура України – невичерпне джерело. Які відчуття залишилися..? Можливо став розумніше… Точно скажу, що знайшов для себе відповіді на значну кількість запитань, які не дають спокою, особливо протягом року, що минає. Та напевно головне – було цікаво і на душі якось легко та сонячно. І дай Боже міцного здоров’я землякам, запорожцям – за науку, сумчанам – за запрошення.

 

Матеріал підготував гвардії п/полковник запасу А. В. Вовк1418561477_3_novyy-razmer 1418561517_28_novyy-razmer 1418561519_16_novyy-razmer 1418561519_17_novyy-razmer 1418561538_21_novyy-razmer Изображение 084 Изображение 198 Изображение 325 1418561455_19_novyy-razmerИзображение 325

Scroll To Top
-->