•  (uk)
2018/06/21
Головна » Новини » Обласна влада привітала колектив телепрограми «Козацька звитяга» із сотим випуском

Обласна влада привітала колектив телепрограми «Козацька звитяга» із сотим випуском

Обласна влада привітала колектив телепрограми «Козацька звитяга» із сотим випуском

З цієї нагоди  в облдержадміністрації відбулася зустріч з колективом та героями програми «Козацька звитяга», яка виходить на телеканалі «Запоріжжя» Запорізької філії Національної суспільної телекомпанії України. Творчий колектив програми з ювілейним випуском привітала заступник голови -керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
Днями на телеканалі філії  вийшов у ефір  сотий випуск програми «Козацька звитяга». Це авторський проект журналіста, телеведучого, письменника, поета й музиканта Валентина Терлецького, який є унікальним для української телеіндустрії.
– Це насправді  надзвичайна подія, бо не кожна програма має таке довге та продуктивне життя. Теми, які висвітлюються під час програми, важливі не тільки для України, а й усього світу. Запоріжжя – це унікальний край, який, насамперед, багатьма сприймається як козацька столиця. Ця тема – не вичерпана та дуже цікава, тому я сподіваюся, що 100 випусків програми – це не кінець, а лише початок. Важливо, що до створення передачі активно долучається молодь, і цей проект не вгасає вже третій рік, – зазначила Зінаїда Бойко.
«Козацька звитяга» – це щотижневий тележурнал про історію та сучасність запорозького козацтва, який має патріотичне, пізнавальне та практичне спрямування. Програма складається з трьох рубрик: «Історія», «Сучасність» і «Спас». В історичній рубриці розкриваються невідомі сторінки української історії, автор знайомить глядачів з яскравими постатями, визначальними подіями, оригінальними явищами запорозького козацтва. У сучасній рубриці глядачів чекає знайомство з сучасниками, які так чи інакше беруть участь у відродженні козацтва та лицарського козацького духу: військовими, волонтерами, митцями, істориками, ентузіастами. У рубриці «Спас» автор і ведучий програми разом з майстрами рукопашу на власному прикладі знайомить глядачів з давньою системою самозбереження, навичками виживання за козацькими традиціями. Ця рубрика має практичний характер, бо є  фактично  відеоуроками з козацького бойового мистецтва «Спас».
– Програма робилася швидше не завдяки, а наперекір. Часто – без відповідних ресурсів, без техніки, без транспорту, на голому ентузіазмі. Пам’ятаю, як на деякі зйомки ми з оператором кілька разів добиралися пішки на Хортицю, бо на телекомпанії не було бензину. Також допомагали матеріалами мої колеги з фронту Лариса Мала та Денис Розенков. У серпні виповнюється 20 років, як я працюю в цій професії. «Козацька звитяга» – мабуть, єдиний реальний продукт, яким я можу насправді пишатися за весь цей час. Майже 80 нинішніх героїв у рубриці «Сучасність» потрапили в поле зору нашої програми. Більше 20 істориків коментували явища, постаті та події нашої історії. І ми продовжуємо вивчати козацьке бойове мистецтво «Спас», – розповів автор та ведучий проекту Валентин Терлецький.
Від імені голови облдержадміністрації Зінаїда Бойко вручила творчому колективу телепрограми Почесну грамоту облдержадміністрації.
Під час заходу відбувся показ ювілейного випуску програми, кращих фрагментів попередніх випусків та документальних фільмів «Не шукайте «Спас» на чужині», «Жити наново» та «Втеча».
 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Scroll To Top
-->