•  (uk)
2020/12/02
Головна » Новини » На святому місті — козацької Хортицької січі проведені збори козаків — учасників бойових дій.

На святому місті — козацької Хортицької січі проведені збори козаків — учасників бойових дій.

На кургані миру та слави біля ІКК «Запорозький дуб» 21 червня , як вимагає старовинне звичаєве право та традиції  зібралися представники потужних козацьких організацій Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», Запрозького війська низового «Запорозька Січ», міжнародної федерації «Спас», козацького батальону «Січеслав», який на початку військових подій формувався в Запороріжжіі ,   полку «Азов», який теж почав формуватися на запорізькій землі у Бердянську та багатьох патріотичних організацій міста і області . На козацькому колі була ще раз підтримана традиція приходити до Кургану Слави та Миру не тільки на урочисті події, а мандруючи різними шляхами світу та України приносити частинку тех земель де бували козаки. . Так про це говорили президент міжнародної федерації «Спас» Притула О.Л., кошовий отаман ЗВН «Запорозька Січ» Рижов К.А., заступник Верховного Отамана України, голова Запорозької координаційної ради  облдержадміністрації Сухінін Д.В, начальник управління внутрішньої політики Зубченко А.С., голова ради отаманів МСК «Запорозька січ» Лютий В.М.,полковник ВСУ екс-командир батальону «Січеслав» Борщевич О.С. Було зазначено що земля з ріних областей нашої держави, та інших країн повинні зближувати об’єднувати людей , бути запорукою спокою та злагоди в суспільстві в важкі часи  війни з московією, анексії Криму , розгулу терроризму. До кургану в цей день була додана ще одна важлива частинка української землі — землі Криму ,  досипав Дмитро Сухінін , який зберігав її ще за часи військової служби на кордоні . Він підкреслив , що анексії були й раніше в історії людства, але всеж таки правда кожного разу не давала загарбникам шансів на успіх , тому й в наші дні Європа та держави  всього світу підтримують Україну, засуджуючи агресора та загарбника. Особливо ці слова були актуальні на передодні Дня трагедії народів-22 червня 1941року , коли гітлеровські нацисти продовжили Другу Світову війну вже на нашій землі. Тому Курган Миру та Слави необхідний, як нашому поколінню так і нащадками, як запорука сталого розвитку взаємин на засадах гуманізму та братерства.

 

Ввечері 21 червня  біля святих для кожного козака місць , де сакральний дух пращурів — героїв знаходиться постійно поряд, де Божа енергія надає сили хорошим людям, де минуле захищає правду й справедливість — на скіфському стані на о.Хортиця зібралися козаки патріоти, громадські діячі, колишні воїни — учасники бойових дій, захисники, культурологи, митці привітати бійців полка «Азов», які спеціально прибули на святу Хортицю поклонитися могилам наших предків і  під звуки козацьких тулумбасів , з палаючими факелами в руках дати клятву вірності Україні та цілували найдорожчий предмет козацька – шаблю тих далеких часів, коли слова перемога й козак були майже синонімами. Бійці полка «Азов» в знак вдячності за допомогу, подарували федерації «Спас» картину, на якій зображений козак і сучасний воїн, підкреслюючи духовний зв’язок захисників України всіх часів. На заході, який вів патріот — засновник  національного виду спорту — український рукопаш «Спас» Притула О.Л. виступили: керівник спецоперацій «Дозор», «Перехват» та «Козацький волонтер» — Сухінін Д.В., начальник управління ЗОДА Зубченко О.С., батько учасника  московсько-української війни ветеран МВС Лютий В.М, отаман ЗВН «Запорозька Січ» Рижов К.А. та інші представники патриотичного руху Запорозької землі. У виступах багатьох лунали думки про  свободну, культурно та економічно розвинену нашу державу, необхідності виховної роботи, створення потужної професійної армії та європейське братерство. Всі погодились й надалі проводити такі заходи. А воїни учасники московсько-української війни, які зараз знаходяться в козацьких навчальних таборах федерації «Спас», зобов’язалися не тільки вивчити необхідний для них курс , а й у себе вдома працювати з молоддю. На цьому такий цікавий важливий для всіх , насичений знаковими подіями та заходами день закінчився. Але в пам’яті багатьох  залишиться надовго.

 

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

13502151_134884666934234_5160113569114593592_n 13528766_134884356934265_6197626537963954703_n IMG_8034[1] IMG_8047[1] IMG_8059[1] IMG_8060[1]

Scroll To Top
-->