•  (uk)
2022/08/17
Головна » Новини » Козацька обласна конференція «Громадянський подвиг Д.І. Яворницького»

Козацька обласна конференція «Громадянський подвиг Д.І. Яворницького»

Шостого листопада в м. Запоріжжя відбулась координаційна рада з питань козацтва ЗОДА. Начальник обласного оперативного штабу Сухінін Дмитро Валдентинович звітував про проведення Великої Ради отаманів, Першого в історії міжнародного конгресу козаків, на який приїхали представники майже всіх областей України. Також були гості із Словакії, Польщі, Німеччини. Були отримані привітання  від академії наук, від білоруського, болгарського, грузинського, козацтв. Виступило більше 20 учасників та була ухвалена резолюція за об’єднання  козацького руху, за підтримку свободи, незалежності, територіальної цілісності України, підтримки козацьких традицій. Дмитро Валентинович Сухінін висловив подяку за сприяння у проведенні конгресу керівництву Запорізької обласної державної адміністрації та всім учасникам ради.

 

Були заслухані виступи отаманів Рижова К.А., Білана П.А., Волкова С.В., Грицаєнка І.М., начальника прес-служби ради Мордовського М.М. та ін.

 

Важливою темою було обговорення майбутнього гербу м. Запоріжжя. Було прийнято рішення оприлюднення зразків для їх обговорення.

 

В рамках засідання координаційної ради з питань козацтва була проведена козацька обласна конференція «Громадянський подвиг  Д.І. Яворницького» на честь великого діяча історії, археології, етнографії, та культури України Дмитра Івановича Яворницького.

 

Присутні отамани, козаки, вчені, керівники державних установ почали цей захід з молебну, який провів представник Української Православної церкви Київського патріархату владика Фотій.

 

З цікавими доповідями щодо життя, наукової діяльності Д.І. Яворницького виступили заступник голови обласної координаційної ради з питань козацтва, автор багатьох книг з історії козацтва України Д.В. Сухінін, доктор історичних наук, професор, старійшина козацького руху А.Л. Сокульський. В доповідях було відмічено велику роль Д.І Яворницького, як автора багатьох робіт з розвитку, життя, військових справ, фольклору Запорозьких козаків, розбудови Української державності та колосальної роботи по створенню одного з найдавніших музеїв України в м. Дніпропетровськ. Підкреслено роль Дмитра Івановича, як принципової, чесної людини, борця з неісторичними вигадками політиканів та дільців від науки. Величезна кількість та різноманітність експонатів, які зібрав видатний вчений говорять про неймовірну активність, бажання донести правду, надати нащадкам можливість вивчати історію минулих часів безпосередньо з першоджерел.

 

Зі слушними пропозиціями виступив директор Запорізького обласного краєзнавчого музею М.М. Мордовськой. Він запропонував поновити видання повного 20-томного зібрання робіт Д.І. Яворницького, а також наголосив про необхідність відвідування козаками музеїв та місць бойової слави на Запорожжі та в інших історичних місцях. Пропозиції директора музею підтримав і голова Ради старійшин В.М. Мельник.

 

З пропозиціями розвитку козацького руху в Запорозькому краї виступив кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин. Рижов. з добрими словами про діяльність козаків звернувся владика Фотій. Також виступили молоді козаки Мелітопольського університету ім. Богдана Хмельницького.

 

В цілому конференція, в роботі якої прийняли участь козаки 18 районів Запорізької області показала зростання інтересу до історії рідної землі. Було прийнято рішення й надалі виховувати молодь на славних козацьких традиціях.

 

Осавул  МСК «Запорозька Січ»

Сергій Ігнатченко

 image (1) image (2) image (4) image

Scroll To Top
-->