•  (uk)
2020/12/02
Головна » Новини » Козаки відсвяткували Масляну біля Запорозького Дуба

Козаки відсвяткували Масляну біля Запорозького Дуба

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

22 лютого 2015 року на території історико – культурного комплексу «700 літний Запорозький Дуб» відбулося святкування «Міжнародного дня Рідної мови» та «Масляної». Організаторами свята виступили всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська федерація «Спас», Міністерство культури України, Департамент культури, туризму національностей та релігій ЗОДА, Обласний методичний центр культури і мистецтва ЗОР, Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді ЗОР. Генеральний партнер Міжнародного дня Рідної мови – Державний гастрольно – концертний центр України, генеральний партнер свята  «Козацька Масляна» – група копаній «Полетехніка», партнери: НПВКО «ТАТА», БГ «Епіцентр», ГО «Запорізька скеля».

Почалося свято на «Кургані Єдності та миру» вшануванням пам’яті «Героїв небесної сотні». Вихованці Дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» виклали  лампадками серце, яке символізувало нашу сердечну вдячність Героям.

На головній сцені заходу до Міжнародного дня Рідної мови відбувся святковий концерт, в якому взяли участь сольні виконавці та творчі народні вокальні колективи разом з колективами національно – культурних товариств Запорізької області.

На «Козацькому Колі» панували юні спасівці. Багато глядачів прийшли подивитися на виставу «Козацька масляна» у виконані учнів козацької православної школи «Спас» ( керівник Л. І. Камінська)  та осередку  «Спас-Січ» Дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» (тренер О.І. Грицай).

Від самого початку на ІКК «700 літний Запорозький Дуб» працювала виставка – продаж виробів народних майстрів, козацька кузня, а народні майстри та музики давали майстер класи з різних видів народного мистецтва та гри на українських народних інструментах. Кожен бажаючий міг випробувати себе в козацьких розвагах, організованих тренерами школи «Спас»: стовп, метання ножів, зняти шапку, бої мішками з соломою, одягання шароварів на швидкість.

За стародавньою козацькою традицією на масляну завжди проводились бої «Лава на лаву». Козаки вважали, що вибивають кулаками один у одного чортів, таким чином очищаючи  себе перед  Великим постом. А після лави три рази просили один у одного прощення. Так і сьогодні  спасівці відроджуючи бойовий звичай провели бої  «Лава на лаву». З початку в бій вступили діти, потім помірялися силами парубки, а далі показали свою звитягу дорослі козаки.

Не забули спасівці і про дітей із православного дитячого притулку милосердя «Надія» та Запорізького обласного притулку для дітей , які були запрошені на «Козацьку масляну». Вихованці притулків скуштували козацьких вареників і кожній  дитині був вручений пам’ятний подарунок від групи компаній «Полетехніка».

Під час свята благодійним фондом «Лебедія» та іншими волонтерами проводився збір коштів на потреби бійців АТО,які боронять Україну на сході.

І в кінці свята проводили зиму, традиційно спаливши  Марену.

Scroll To Top
-->