•  (uk)
2020/09/23
Головна » Новини » За участю шановних представників посольства США Запорозькі козаки провели Круглий стіл з питань укріплення дружби і співробітництва між нашими народами в різних напрямах діяльності.

За участю шановних представників посольства США Запорозькі козаки провели Круглий стіл з питань укріплення дружби і співробітництва між нашими народами в різних напрямах діяльності.

За участю шановних представників посольства США Запорозькі козаки провели Круглий стіл з питань укріплення дружби і співробітництва між нашими народами в різних напрямах діяльності.

Вперше в новітній історії Запорозького козацького патріотичного руху опору ми мали честь зустрітися з вельмишановними друзями і високими професіоналами із Сполучених Штатів Америки.
29 жовтня за запрошенням керівництва добре відомої в країні громадської організації ГО “Український козацький Центр сприяння євроатлантичній інтеграції” м. Запоріжжя відвідали шановні представники дружньої демократичної потужної країни – США.

Військово-морський атташе пан Томаш Дмитриковський з колегою паном Віктором Немченком люб’язно погодилися на участь в обласному заході – Круглому столі, де розглядалися різні питання громадського, політичного та оборонного характеру, подальше укріплення дружніх стосунків з братнім американським народом, волонтерські та культурно-історичні заходи, положення в зоні проведення ООС, стан справ на морських кордонах України, подальші кроки щодо забезпечення миру і стабільності в регіоні де вже п’ять років наша держава бореться з російськими агресорами та окупантами.

Відкрив захід Голова Центру військовий історик, кандидат наук з державного управління Дмитро Сухінін. В своєму виступі доповідач підкреслив велике значення українсько-американських стосунків, що сприяли військово-політичному зміцненню нашої країни на міжнародній арені. Підкреслено на тому, що важливість українсько-американського співробітництва набула вагомого значення в умовах продовження загарбницької політики РФ.

Також, було висловлено щиру подяку за ту принципову позицію, яку займає керівництво Сполучених Штатів Америки щодо підтримки територіальної цілісності і права на демократичний вільний розвиток України, прагнення народної більшості до європейської і євроатлантичної інтеграції. Так історично склалося, що саме Запоріжжя було колискою державності України. Саме на цій священній для кожного громадянина землі була створена потужна могутня воєнно-політична організація, яку весь світ знає і поважає, це була Перша Запорозька Січ.

Довгі століття захищали козаки-герої європейські цінності, берегли мир, часто спільно з військами та арміями європейських країн рятували Україну і суттєво допомагали європейськім союзникам не допустити руйнування багатьох міст і країн на континенті.

Так і сьогодні, в умовах коли РФ окупувала Крим та частину Донбасу, народною силою духу, армією, волонтерами були зірвані плани російських політиків щодо захоплення південної і східної частини нашої держави. За цих обставин США займають чітку та принципову позицію щодо злочинних дій свідомих порушників миру і спокою, безвідповідальних політиків і бойовиків РФ.

Без величезної допомоги американських друзів спорядженням, технічними засобами, результативною співпрацею в сфері стандартизації в ЗСУ, оборонному комплексі, переході на нову сучасні технології в тактиці і стратегії ведення бойових операцій, вивченні нових систем зв’язку та логістики в керуванні військами українцям набагато важче було б протистояти жорсткому ворогу зі сходу.

Саме політична воля, повага до демократичних традицій, верховенства права та послідовний захист на світовому рівні країн, яким необхідна підтримка створили гарний імідж, поважне ставлення та бажання співпрацювати і навчатися найкращому у самої потужної в економічному і оборонному сенсі країни – Сполучених Штатів Америки, підкреслив Дмитро Валентинович.

Вельмишановні гості, представники посольства США панове Томаш Дмитриковський та Віктор Немчинок цікаво і фахово, як досвідчені в своїй справі люди розповіли козацькій старшині, отаманам, волонтерам і науковцям про напрями діяльності, подальшу підтримку України, проведені навчання спільно з НАТО, допомогу з боку Америки в реалізації спільних домовленостей на державному рівні, роботу з питань гармонізації стандартів, норм і правил, воєнно-морські навчання на Чорному морі.

Сказали добрі слова на адресу бійців і командирів української армії, в якої вже є серйозний досвід ведення бойових дій, високий моральний дух і бажання продовжувати навчання, приймати участь в боротьбі з піратством на морі, та діях і миротворчих заходах за мандатом ООН. Складна воєнно-політична ситуація в світі, проблема тероризму, такі питання також розглядалися на зустрічі.

Модератор Круглого столу звернув увагу присутніх на багато спільних добрих рис і паралелей в історії США і України – стародавні демократичні традиції і звичаї в сфері державотворення і управління, любов до свободи наших народів, мирної праці, талановитість, сила волі до оборони і захисту своєї держави і своїх спільних цінностей, допомога друзям, що потрапляли в пастку та багато інших. Щирі слова вдячності були сказані на честь Отців-засновників США, фундаторів знаменитої Декларації прав людини, першої Конституції Гетьмана Пилипа Орлика та інших яскравих історичних фактів.

Також, виступили шановні старійшини козацького руху, зокрема: Костянтин Лямцев (перший голова організації Народного Руху України в Запоріжжі), учасник Революції Гідності та антитерористичної операції – Валерій Матченко, ліквідатор аварії на ЧЕАС, полковник СБУ у відставці, учасник оборони області – Павло Білан, член редколегії альманаху “Українське патріотичне козацтво”, доктор історичних наук, професор, екс-директор обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов, які з висоти свого довгого і цікавого життя, сказали важливу думку про необхідність принципового дотримання України шляху демократичного розвитку, поваги до європейських цінностей, своєї і світової історії, вивчення та пам’яті важких і трагічних її сторінок та необхідності в подальшому вступу до ЄС і НАТО. А відносини з США повинні укріплюватися в усіх галузях та напрямах.

У свою чергу, учасники Майдану та Козацького патріотичного руху, антитерористичної операції на Донбасі – Ігор Грицаєнко (старшина в батальйоні морської піхоти), Дмитро Топчій (командир роти звитяжного першого козацького 37-го батальйону ЗСУ), ветеран МВС, офіцер, заступник Голови всеукраїнського волонтерського штабу Роман Авдєєв, Голова Координаціної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, директор школи “Спас”, Костянтин Рижов, отаман ГО “Полк ім. гетьмана Петра Сагайдачного”, заступник голови Центру євроатлантичної інтеграції Валерій Свідерський розповідали шановним гостям про проведені операції “Дозор”, “Перехоплення” з підрозділами ЗСУ і МВС в останні роки з метою недопущення ворога на наші землі, “Козацький волонтер”, підкреслювали народний характер боротьби за незалежність України, важливість розширення контактів між нашими народами в культурно-історичних мистецьких та спортивних напрямах, яскраво розповідали про всеукраїнські акції “Молоді про українську армію”, “Вшануймо українську історичну літературу”, дякували американським союзникам за політичну і моральну підтримку нашої боротьби та сталого розвитку, захисті культурних та загальнолюдських цінностей.

Учасники заходу звернули увагу на можливість розширення взаємодії в напряму співпраці та навчання молоді, спільних туристичних та воєнно-патріотичних заходів, сприяння розвитку системи територіальної оборони за активної участі козаків.

Томаш Дмитриковський, Дмитро Сухінін, Роман Авдєєв та Павло Білан прийняли участь в дискусії стосовно посилення інформаційного спротив агресорам і окупантам. Так Голова зборів розповів про приклад створення в Запоріжжі Українського козацького патріотичного руху інформаційного спротиву, який об’єднує багато створених самотужки, на волонтерських засадах сайтів, груп і сторінок в мережі Фейсбук.

Заступник начальника штабу МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”, помічник мера міста Запоріжжя Дмитро Миколенко, активний учасник козацького інтелектуального руху опору навів приклади негативного впливу та розповсюдження неправдивої та принизливої для історії та сьогодення України інформації, а також прямих хакерських атак на інформаційні ресурси наших організацій та інших патріотичних громадських і політичних сил.

Так, наприклад, був заблокований і ліквідований відео-канал на Ютубі під назвою “Міжнародний Конгрес Козацтва”.
Керівник інформаційного проекту Дмитро Сухінін запропонував розробку програми в цьому напрямі та запросив американських колег до співпраці, зазначивши нові форми гибридних інформаційних війн в світі ще одним серйозним викликом безпеці та миру на всіх континентах та у всіх країнах.

Допомога країні, що знаходиться на передньому краї боротьби за свободу і мир в Європі буде вчасною і корисною. Всім сподобалася нова форма роботи з військовими і молоддю-створена на волонтерських засадах Перша Національна громадська козацька історична бібліотека ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди) та філії, які створені у підрозділах ЗСУ та навчальних закладах.
Наприкінці обговорення Георгій Шаповалов яскраво розповів про історію Запорожжя, Українську революцію та Запорозьку Січ.

Дмитро Сухінін урочисто вручив присутнім Книги про Запорізьку область, Про проведення Першого історичного міжнародного Конгресу козацтва і свою авторську роботу “Вогняні роси” про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва.

Шановне зібрання прийняло спільне рішення про необхідність подальшого укріплення дружніх, ділових, економічних і культурних стосунків між нашими народами. Члени Великої Ради отаманів Запорозького козацтва щиро подякували за підтримку і величезну допомогу США Україні.

Голова зборів від колег вніс пропозицію про запрошення для спілкування з громадськістю керівника дипломатичної установи пана Тейлора підкреслив його вагому позитивну роль у відстоюванні демократичних цінностей і налагодженні дружби з Україною.

Екскурсією по місту Запоріжжю, музеях історії зброї та обласного краєзнавчого тепла зустріч союзників і однодумців була завершена.

З повагою,
керівник канцелярії альманаху
“Українське патріотичне козацтво” Сергій Смазнов

Scroll To Top
-->