•  (uk)
2022/01/27
Головна » Новини » Запорізькі козаки на Хортиці розірвали договір з донськими козаками

Запорізькі козаки на Хортиці розірвали договір з донськими козаками

В історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» на о. Хортиця відбулося козацьке коло. Зібрання благословив представник Української православної церкви Київського патріархату отець Василь. На зборах визначалася доля договору про дружбу та співпрацю козацьких організацій з України, Росії, Білорусі, Казахстану тощо.

 

Цей документ було підписано у січні 2003 року між сімома козацтвами: Міжнародним союзом козаків «Запорозька Січ», Терським, Всекубанським, Уральським військами, козацтвом Калмикії та Придністров’я. Свій підпис під угодою поставив і отаман Всевеликого війська Донського Микола Козіцин. Відповідно до статей 18 та 19 договору сторони брали на себе зобов’язання не вчиняти агресивних дій один щодо одного, а у разі збройного нападу на одного із підписантів – надавати підтримку, сприяти збереженню миру та подоланню загроз національній безпеці, конституційному ладу.

 

У травні 2014 року Микола Козіцин на чолі чотирьох тисяч озброєних найманців вторгся до України, захопив міста Антрацит, Свердловськ, Лисичанськ, Алчевськ Луганської області. Переважно займався грабунком місцевого населення, шахт, промислових підприємств, мародерством. Під час прямих бойових зіткнень із силами антитерористичної операції «військо» Козіцина швидко відступало. На окупованих територіях терорист ввів свої «закони»: обклав підприємців непосильною даниною, заборонив жінкам відвідувати розважальні заклади та запровадив публічні тілесні покарання.

 

Перший заступник голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін наголосив, що порушивши клятву, норми моралі, міжнародного та звичаєвого права, Козіцин не може більше носити звання козака. Голова Всеукраїнської федерації «СПАС» Олександр Притула розповів, що за давніми традиціями агресор із Дону буде переслідуватися у всіх країнах світу, де існують козацькі організації – від Канади до Австралії. З рішучим осудом колишнього побратима виступили отамани Володимир Лютий, Анатолій Шеремет, Олександр Лазутін, Володимир Федченко та інші.

 

Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Олександр Зубченко зазначив, що більшість козацьких формувань Росії підтримують путінську агресію. Одні вербують найманців, інші – постачають зброю «ДНР» та «ЛНР», треті – за вказівкою Кремля сіють ненависть до України. Завдання запорізьких козаків – максимально консолідуватися заради допомоги Збройним Силам, збереження миру та стабільності в регіоні, недопущення проявів сепаратизму.

 

Учасники кола одноголосно вирішили анулювати договір, повідомити всім козацьким об’єднанням Європи та світу про зраду Миколи Козіцина, вчинення ним військових злочинів, масових убивств, тортур військовополонених та мирних жителів. Члени Ради старійшин Володимир Мельник та Ігор Синєпольський розірвали на дрібні шматки та розвіяли над дніпровськими кручами текст угоди.

 

Відтепер за першої можливості кожен козак має законну можливість затримати донського отамана та віддати його українському правосуддю.

image

image (1) image (2) image (3) image (4) image (5) image (6) image (7) image (8) image (9) image (10) image (11) image (12) image (13) image (14) image (15) image (16) image (17)

Scroll To Top
-->