•  (uk)
2022/08/17
Головна » Новини » Запоріжці відсвяткували обжинки

Запоріжці відсвяткували обжинки

Яскраве свято врожаю – обжинки – відбулося в історико-культурному комплексі «700-літній запорізький дуб» у рамках VI Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці».

Відкриваючи захід, директор Департаменту культури, туризму, релігій і національностей облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що свято покликано показати ще один бік козацької культури, адже козаки не лише воювали, а й були господарями на своїй землі.

– Можна казати про те, що мала місце не лише військова експансія на території Дикого поля, але й, насамперед, економічна, – підкреслив посадовець.

Владислав Мороко також наголосив на необхідності патріотичного виховання молоді на кращих прикладах історії та сучасності. Адже військова агресія проти України продемонструвала, що саме патріоти – військові й волонтери – першими стали на захист країни та змогли зупинити ворога.

У рамках свята відбулося козацьке коло – віче, на якому представники козацьких організацій обговорили нагальні питання. Зокрема, розвиток бойового козацького мистецтва, необхідність створення в українській армії окремих козачих підрозділів, облаштування козачих застав у прикордонні, участь запорізьких вершників у святкуванні Дня захисника України в Києві тощо. Пропозиції доручено опрацювати координаційній раді з питань козацтва при облдержадміністрації. Також козаки вирішили проводити своє коло біля запорізького дуба щорічно – в останню суботу напередодні Покрови.

Запоріжців та гостей міста, що завітали на обжинки, розважали творчі колективи та маленькі козаки – «спасівці», які продемонстрували прийоми стародавнього бойового українського мистецтва. Також працював ярмарок, на якому можна було придбати українські обереги, прикраси, посуд та інші вироби народних майстрів.

Усіх охочих пригощали справжнім козацьким кулішем та пирогами.

Тим часом VI Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» триває. У його рамках запоріжців чекає ще безліч яскравих подій, кульмінацією яких, безумовно, стане святкування Покрови на Хортиці 14 жовтня.

foto foto(4)

 

Scroll To Top
-->