•  (uk)
2018/05/25
Головна » Новини » Запорозькі та херсонські козаки провели національно-патріотичні заходи на південному кордоні України.

Запорозькі та херсонські козаки провели національно-патріотичні заходи на південному кордоні України.

Напередодні важливого та хвилюючого пам”ятними подіями минулих років та буремної сучасності свята – Дня прикордонника  члени Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, МГО ” Міжнаодний союз козаків, ” Запорозька Січ”, ГО “Козаки – Запорожці “, ГО ” Запорозьке військо низове “Запорозька Січ”, ГО ” Запорозький звичаємвий козацький лицарський орден ім. князя Д.І. ( Байди ) Вишневецького”, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, учасники оборони Запоріжжя та бойових дій на сході України провели чергову патріотичну акцію та з важливою місією побували в с.Стрелковому Генічеського району Херсонської області.

Дуже важливо, що на початку 2014 року, коли окупанти намагалися захопити частину теріторії Херсонської області біля Криму, саме Запорозькі та патріотично налаштовані херсонські козаки ( Усть -Азовський полк, отаман Галич С.Г. – член КРК ЗОДА ) з українськими прикордонниками сміливо та звитяжно допомогли армії не допустити цього акту агресії.

Враховуючи, що за останні роки ми провели багато відряджень до побратимів та військовослужбовців, що в ці роки  спільно захищали південь України, волонтерські акції, допомога в бойовому чергуванні, проведенні  заходів військово-патріотичного характеру. все це створило з нас єдину козацьку родину лицарів степу, для яких доля України та їх особиста доля рівнозначні.

Тому за участю священника УПЦ КП отця Василя (d міру В. Терно)на теріторії створеної Алеї військової Слави , біля  меморіалу пам”яті по загиблим солдатам офіцерам, морським пехотинцям, де є й наші земляки та невідомого козака  ХVІІ століття ( перепоховання, якого ми проівели минулого року ) , ми спільно із старшиною з Харківської та Херсонської областей продовжили , започатковану в Запоріжжі Всеукраїнську патріотичну акцію – “Вшануймо могили пращурів-героїв козаків” та загиблих в боях за Вітчизну сьогодні. Був наведений лад біля пам”ятних знаків, проведений урочистий мітинг на честь  звитяжного подвигу прикордонників та бійців-козаків ЗСУ.

Виступали ветерани козацького патріотичного руху опору, старейшини, військовослужбовці, проведений молебен, хвилиною мовчання була вшанована пам”ять по загиблим.  Учасник подій отаман Галич Сергій Григорович згадав ті складні часи та звернів увагу присутніх на важливість в цьому містці саме українських символів правди та державності, підкреслив небезпеку сепаратизму та вплив ворога на мешканців району, щиро подякував запорожцям за багаторічну співпрацю та допомогу.  Начальник штабу 37-го батальону Лапін Ілля Євгенович сказав добрі слова херсонським козакам та подякував за підтримку армії.  Білан П.А. учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, полковник СБУ у відствці, генеральний суддя КРК ЗОДА. що їздив з нами особисто наголосив на необхідності розгортання козацького руху в прикордонних областях, за допомогою влади, залучення громадських організацій до таких заходів, харківські отамани та місцеві мешканці підтримали ці пропозиції. Сухініну Дмитру – координатору операцій “Дозор” та “Козацький волонтер” було дуже приємно,що наш приклад не забутий, а пропозиція провести акцію саме на кордоні, у сміливого керівника Усть-Азовського полу була прийнята з добрим серцем.

Впевнений, що пропозиція проведення в цьому важливому та легендарному  місці переможних козацьких походів на протязі п”ятисот років щорічних національно-патріотичних урочистих зборів з мого боку адресована, колегам з Запорізької обласної державної влади та лав козацтва не буде забута. Позаяк тут вже сьогодні силами

всіх небайдужих,  вже існують , створені  й за нашою допомогою символи честі та гідності народу та держави. Це Алея Слави, Меморіали героям, Пам”ятний знак на честь отамана Махна Н.І. , Пам”ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС, і українська церква де тепер служить її організатор та фундатор Сергій Григорович.

Отець Василь відслужив у церкві молебен. Була урочисто відкрита Пам”ятна дошки з іменами учасників допомоги в будівництві та наголошено на необхідності підтримки Української Православної церкви Київського патріархату  Сухініним Дмитром були вручені священнику отцю Сергію ікони, що охороняли нас у багатьох відрядженнях на фронт та кордон України. Отець Сергій благословив всіх присутніх активістів.

Історія України знає багато прикладів священного служіння Батьківщині і нехай це не столиця, не велике місто, а частина нашого рідного широкого степу треба пам”ятати  всіх хто за часів поководців-засновників Запорозького козацтва Дмитра Вишневецького, Євстафія Дашкевича, Самійла Кошки, Богдана Ружинського,Яківа Шаха,Івана Підкови, Григорія Лободи , Петра Скоропадського , Богдана Хмельницького, Івана Мазепи  та інших видатних діячів постійно ризикуючи життям проходив цими місцями  для захисту людей від загарбників, визволення їх з полону. врятування від рабства, проводячи  бойові походи. Тут навічно прийшлося багатьом і залишитися, А сьогодні від нас потрібно ще раз доказати наше право називатися козаками, а це конкретні справи, перш за все – боронити нашу рідну землю. усвідомлюючи важливість таких місць в Україні нам необхідно зробити все , щоб громадяни нашої держави не забували сакральні теріторії де інколи вирішувалася доля цілих народів, Меморіальні комплекси та громадська повага необхідні  для вже новітньої історії та наступних поколінь козацької країни.

Також відвідали ми наш перший в історії української армії козацький 37-й легендарний запорозький батальон. Багато військових служать вже не перший рік. Зустріч була тепла та цікава. Ми розповіли про історію бойових походів козаків саме в Херсонській області, де як і століття тому сьогодні вже нащадки займаються почесною бойовою роботою по забезпеченню миру та спокою.

Почули ми добрі слова й за створення філії Першої козацької громадської бібіліотеки, просили привезти ще більше літератури.

Ми в свою чергу зобов”язалися донести до керівництва питання , що поставили в батальоні. На козацькому колі виступили О.Зубченко, він передав привітання від голови ЗапорізькоїОДА та запевнив бійців в підтримці обласної влади ,І.Лапін цікаво розповів молоді про початок АТО, дав цінні поради та поділився досвідом служби. Сухініним Дмитром було запропоновано підтримати херсонських побратимів, нашу церкву та відвідувати меморіальний комплекс створений за участю колишніх козаків 37-го батальону, а також приходити на службу до отця Сергія Галича, який є також висококласним краєзнавцем.

В порядку висновків можу сказати одне – завдяки системній роботі козацьких організацій Запорожжя протягом останніх трьох років, участі багатьох в спецопераціях, охороні міст та сел, чергуванні на блокпостах, волонтерській , культурно-історичній та просвітницькій діяльності інтерес до минулого країни, повага до подвигів прадідів  щорічно помітно зростають. Все більше молоді приходе та приймає участь у Всеукраїнських патріотичних акціях, міцнішає дружба козацька. Вже у запорожців є реальна новітня історія бойової та інтелектуальної роботи, а наш приклад дає гарні результати для всієї України та світова спільнота бачить народження нового поколіня, нового погляду, нового відношення до вічних християнських цінностей.

Багаторічна практика нашої діяльності свідчить про правильність курсу на ділову спільну співпрацю влади та козацтва ( в Запоріжжі та Херсоні ), активної частини суспільства, науковців та митців.  Доктрина інформаційної безпеки України допоможе нам й надалі йти шляхом цивілізованого європейського розвитку.

З повагою,

Голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва,

кандидат наук з державного управління, член Національного союзу журналістів України, військовий історик.

Дмитро Сухінін

Scroll To Top
-->