•  (uk)
2022/05/28
Головна » Новини » Запорозькі козаки — фундатори гетьманської держави

Запорозькі козаки — фундатори гетьманської держави

В Запоріжжі козаки провели обласну науково-практичну конференцію за темою «Запорозькі козаки — фундатори гетьманської держави»

11 лютого 2016 року в Запоріжжі,в приміщенні обласної ради була проведена науково-практична конференція за темою : « Запорозькі козаки – фундатори Гетьманської держави». Враховуючі інтерес та актуальність теми до отаманів та видатних козаків приєдналися та були запрошені представники вищих учбових закладів, автори книг, доктори та кандидати наук, представники депутатського корпусу та облдержадміністрації. Доповідач голова коордради  Сухінін Д.В. підкреслив необхідність вивчення державницької роботи апарату управління, яку було створено керівниками боротьби за свободу й незалежність країни – гетьманами Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою, високоосвіченими старшиною та полковниками, в умовах запеклої війни зробивших ефективно діючий механізм керування та організації суспільства. Багато років система дозволяла вирішувати питання культурного, релігійного, громадського, господарчого та військового характеру. Особливу роль мало прийняття багатьма містами України Магдебурзького права, де правовідносини між владою та громадянами, владою та територіальною громадою вирішувалися шляхом використання демократичного інструментарію. Основи політики в галузі державотворення та прийняття загальноміських чи загальнодержавних рішень були закладені ще в період існування Київської Русі та фундаментом на початку розбудови права та органів влади був беумовно Звичай, на підставі якого почала пізніше існувати «Руська правда» та «Правда Ярославичів». Також Дмитро Валентинович. як державний діяч та науковець зі стажем підкреслив гостру необхідність реформування старої , з великими ознаками та недоліками радянських часів державної та муніципальної систем управління, й наголосив на підтримці авангардом українського народу – козаками програми змін діючого законодавства , запропоновану Президентом України  та закликав громаду козаків не тільки займатися допомогою армії та бойовою роботою, а як в минулі часи приймати участь у виборчому процесі, висувати активних та талановитих і чесних людей в депутатський корпус. Багаторічна робота координаційної ради з питань козацтва із обласною державною владою та муніципалітетами ще раз доказала правильність обраного шляху на взаємодопомогу , конструктивну роботу майже в період загострення конфлікту на сході України та наявність фронту біля нашої області. Сьогодні, як і в минулі часи національно-визвольної війни державний апарат необхідно не тільки змінювати за європейськими стандартами, враховуючи бажання людей та їх відношення до якості державних послуг, а й запроваджувати систему обрання до влади кваліфікаційних кадрів в тому числі з лав запорозького козацтва.

В ході обговорення ґрунтовної та інтересної з громадсько політичної точки зору виступили майже всі учасники зборів. Так, єпископ Запорозький та Мелітопольський владико Фотій підтримав основні тези доповіді та закликав прискорити вдосконалення системи надання послуг громадянам, які подають заяви та пропозиції, щоб викреслити факти тяганини та втрат документів. Професор , доктор наук Лебединець М.Г. запропонував козакам готуватися до виборів та працювати над собою , вивчати документи та нормативні акти. Президент федерації «Спас» Притула О.Л. розповів про необхідність використання норм звичаєвого права в житті та державному будівництві, навів приклади спільної співпраці та проведення наукових заходів із студентами та викладачами вищих учбових закладів. Підтримали ідею участі у виборчому процесі козаків й отамани Рижов К.А., Белан П.А., Галич С.Г., Шеремет А.М.,Кириченко С.П., який розповів про труднощі операції «Перехоплення» її важливість, але зазначив необхідність підтримання реформ. Директор видавництва «Дике поле» , суддя «ЗВН Запорозька Січ» Лазутін О.М. підкреслив велику користь суспільству від допомоги, в тому числі й інтелектуальної складової від козацтва та теж підтримав пропозиції. Генерал Лютий В.М., та полковник поліції , ветеран правоохоронних органів Нестеренко В.В., виступили за подальшу співпрацю в галузі взаємодопомоги в захисті прав та свобод громадян. Куратор з організаційно виховної Мелітопольського державного педуніверсітету  ім.  Богдана Хмельницького Гузь В.В. запропонував проведення наукових заходів для навчання козаків, інтересно розповів про роботу  створеного нещодавно козацького куреня МСК «Запорозька Січ» та надав слушну пропозицію щодо запрошення до участі у виборчому процесі козаків-учасників АТО. Зубченко А.С. подякував присутнім за плідну співпрацю та взаємодопомогу й наголосив на необхідності в подальшому поширювати досвід роботи та прийняти участь у виборчому процесі. Шановні учасники конференції підтримали пропозиції доповідача та виступаючих, подякували організаторам та прийняли рішення на зборах коордради , Ради Отаманів України закликати активну частину організацій провести відповідну роботу щодо виборів в органи місцевої влади. Вивчити та врахувати історичній досвід Гетьманської Держави та підтримати курс на реформування органів державної влади та муніципалітетів по розширенню повноважень громад та підвищення якості послуг запропонований Президентом України Петром Порошенком.

Рада отаманів Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ» підтримала ініціативу похідного отамана ,автора книг, історика, кандидата наук з державного управління Сухініна Д.В. про створення в Запоріжжі першої національної козацької бібліотеки ім. Д.І. Вишневецького – Байди. До такого висновку прийшли активісти руху проаналізовавши стан справ з навчанням, рівнем знань, матеріальними можливостями молодих козаків. На жаль, й сьогодні дуже складно отримати можливість купувати дорогі , але так необхідні для патріотичного налаштованого громадянина-козака книги про справжню , реалістичну, правдиву історію бойових походів, війни де брали активну участь пращури-герої. Виникає багато проблем з пошуком та інколи відсутністю часу. Але в минулі часи на теренах нашої держави і в період Київської Русі і в період існування Гетьманської  Держави освіта, знання своєї історії були природним елементом виховної роботи старших поколінь. Європейський підхід , освітні стандарти високого рівня були нормою де інколи й Захід брав приклад організації роботи. Тому сьогодні треба зробити навчання та отримання знань доступними та безкоштовними як планується . За відповідним рішенням козаки будуть користуватися бібліотечним фондом без оплати. На конференції  свій внесок у вигляді історичних та документальних творів зробили  Сухінін Д.В. , Рижов К.А., Шеремет А.М., Лютий В.М., Галич С.Г. Ідею підтримали керівники Запорізької ОДА, депутати, активісти козацького руху. Відкриття бібліотеки планується на другий квартал 2016року.

IMG_6844 IMG_6862 IMG_6865 IMG_683812

 

Scroll To Top
-->