•  (uk)
2019/05/24
Головна » Новини » В центральному парку м. Запоріжжя «Дубовий гай» 3 червня, можна було спостерігати багато кремезних козаків, які приїхали прийняти участь в VI Всеукраїнських козацьких іграх «Запорозька слава»

В центральному парку м. Запоріжжя «Дубовий гай» 3 червня, можна було спостерігати багато кремезних козаків, які приїхали прийняти участь в VI Всеукраїнських козацьких іграх «Запорозька слава»

В центральному парку м. Запоріжжя «Дубовий гай» 3 червня, можна було спостерігати багато кремезних козаків, які приїхали прийняти участь в VI Всеукраїнських козацьких іграх «Запорозька слава». Організатори ігор Міністерство молоді і спорту України, Всеукраїнська федерація «Спас», Запорізька міська рада, Запорозьке Військо Низове «Запорозька Січ».

Особливістю цих ігор є те що  вперше приймали участь і команди козачок.  Жінки змагалися в таких дисциплінах: метання ножа, фланкування, рукоборство, тягнути бука метання списа.

В рамках VI Всеукраїнських козацьких іграх «Запорозька слава» вперше був проведений Чемпіонат України з боїв Лава на лаву.

На відбіркових змаганнях, які проводили козаки вирувала запекла боротьба, кожний боєць заробляв бали для своєї команди.

А у 12.00 на  урочисте відкриття привітати козаків прийшли заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, начальник управління молоді і спорту Запорізької обласної державної адміністрації Наталя Власова,  начальник управління  спорту і фізичної культури Запорізької міської ради Едуард Багіров, голова козацького руху опору Дмитро Сухінін, ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Беліков, президент Запорізької обласної асоціації кіокушін кай карате Сергій Петренко.   Відкрив ігри президент ГО Всеукраїнської федерації “Спас, радник міністра молоді і спорту України Олександр Леонтійович Притула.

Фінальні бої почали команди   найменших спасівців,  які задали бойовий настрій. Після козачат на змагове коло вийшли могутні козаки. Кожна команда не хотіла і на сантиметр поступатися супротивнику, тому бої були дуже важкі. Вразили своєю майстерністю і силою духу  козаки, які виходили між боями на герць. Кожний виграш борця приносив бал команді, що дорівнювалися перемозі лави в сходці.

Всі хто прийшов на ігри могли доторкнутися до наших славних бойових традицій, відчути справжній козацький дух, побачити козацькі бойові мистецтва.

Козацькі ігри супроводжуються різними музичними номерами і показовими виступами юних спасівців і чарівних козачок.

Доки доросли під час проведення Всеукраїнських козацьких ігр “Запорізька Слава” змагалися, як завжди, матусі спасівців для малечі проводили майстер-класи. Квіточки  майстували, малювали та робили поробки з солоного тіста. Час пройшов цікаво. Спас це не тільки спорт, це образ життя.

Спасом займатися не можна, спасом треба жити.

Запоріжжя ще раз затвердило свій статус козацької столиці.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

В загальному заліку

1 «Булава» м.Енергодар

  1. . Збірна Дніпра
  2. Збірна Запорізької області

В боях «Лава на лаву»

  1. Збірна Дніпра
  2. «Булава» м.Енергодар
  3. Збірна Запорізької області

Серед козачат

  1. Ярило
  2. Спас – Воля
  3. Спас – Хорт

Серед козачек

«Берегіні»  Запоріжжя

«Ластівка» Запоржжя

«Волонтерські вареники» Запоріжжя

Scroll To Top
-->