•  (uk)
2019/09/20
Головна » Новини » В Прощенську неділю 10 березня Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас» разом з Запорозьким Військом Низовим «Запорозька Січ» за підтримки Запорізької міської ради організували та провели свято «Козацької Масниці».

В Прощенську неділю 10 березня Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас» разом з Запорозьким Військом Низовим «Запорозька Січ» за підтримки Запорізької міської ради організували та провели свято «Козацької Масниці».

Візітівкою сучасного Запоріжжя стали свята, які проводить федерація Спас. В Прощенську неділю 10 березня Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас» разом з Запорозьким Військом Низовим «Запорозька Січ»  за підтримки Запорізької міської ради організували та провели свято «Козацької Масниці». Цього року «Козацька Масниця» пройшла  в парку Трудової слави. Тисячі мешканців та гостей міста прийшли провести зиму та зустріти весну за козацькими звичаями.

Кожний мав можливість стати активним учасником заходу та знайти собі заняття за власним інтересом. Бажаючі мали можливість послухати чудовий концерт за участю Анатолія Сердюка, народного фольклорного ансамблю «Бунчук» та вихованців вокальної школи Інни Гапон. Глядачі із захопленням спостерігали лицарські бої, організовані клубами історичного фехтування «Стезя» і «Братство сталі». На святі працювала виставка народних майстрів товариства «Запорізький колорит». На «Козацької Масниці» також проводилося багато конкурсів, розваг з призами від народних майстрів, майстер-класи з фехтування і народних ремесел.

 

До Запоріжжя на козацьке свято завітали почесні гості – президент ГО «Всеукраїнської федерації «Спас», радник міністра молоді і спорту України Олександр Притула, голова Дніпровського відділення ГО «Афганці Чорнобиля» Костянтин Рябека, а із Барселони на свято завітав лицар «Ордена Тамплієрів» Дмитро Данченко.

За давньою козацькою традицією в Прощенську неділю козаки билися навкулачки, вибиваючи один з одного чортів та всяку нечесть, очищаючи свою душу перед Великим постом.  І сьогодні сучасні козаки підтримуючи стародавні традиції стають плече к плечу, щоби прийняти участь у  боях «Лава на лаву».  Спочатку до бою шикувалися діти, а потім в бою показали свою звитягу парубки, на кінець отамани запрошували всіх справжніх чоловіків, у кого бринить козацька кров до дорослої лави.

Верховний волхв Руського Првославного Кола Світовит Пашник зі своєю помічницею Яною Яковенко провели обряд колодки, потім водили хоровод і спалили чучело Марени, символізуючи проводи зими і зустрічі весни.

Запоріжжя ще раз підтвердило свій статус козацької столиці та визначило себе  як носій козацьких звичаїв та народних традицій.

 

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->