•  (uk)
2018/07/18
Головна » Новини » В м.Запоріжжі в сортивном комплексі Запорізького національного університету з 30 березня по 1 квітня пройшов Чемпіонат України з «Українського рукопашу «Спас».

В м.Запоріжжі в сортивном комплексі Запорізького національного університету з 30 березня по 1 квітня пройшов Чемпіонат України з «Українського рукопашу «Спас».

Організаторами турніру виступили Міністерство молоді і спорту України, ГО «Всеукраїнська федерація «Спас» , Запорізьке Війське Низове «Запорозька Січ». Завданням чемпіонату було розвиток козацького бойового мистецтва «Спас», визначення сильніших спортсменів, та формування збірної команди федерації, патріотичне виховання молоді, закріплення за м. Запоріжжя статусу козацької столиці України.
На урочисте відкриття прийшли привітати учасників турніру організатори і почесні гості: представник Міністерства молоді і спорту України Стасюк Василь, начальник управління фізичної культури і спорту Запорізької міської ради Едуард Багіров, голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обладержадміністрації Костянтин Рижов, президент ГО «Всеукраїнська федерація «Чидаоби» Реваз Шишиношвілі, директор Запорізького центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ полковник Микола Назаренко, денутат Запорізької міської ради Губіна Оксана, Віце -президент Спілкі вірмен Запорізької області Акопян Рудольф, , денутат Запорізької міської ради Афанасьев Олег
Чемпіонат України з «Українського рукопашу «Спас» відкрив президент ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», радник міністра Міністерство молоді і спорту України Олександр Притула. Після урочистих привітань своїм показовим виступом порадували глядачів театр козацького бою «Запорозький Спас», художній керівник Прокопенко Василь.
Змагання проходили на двох килимах, спасівці показали високий рівень підготовки та волю до перемоги. Чемпіонат України вкотре відкриває Україні нові імена переможців. А для юних спортсменів стане сходинкою на шляху до успіху і визнання.
Високу оцінку отримала робота суддівської колегії чемпіонату під керівництвом головного судді Володимира Бєлєнкова . По результатам Чемпіонату України буде сформована збірна команда федерації «Спас» для участі в міжнародних змаганнях.
Під час змагань працювала виставка народних майстрів, а також проводились майстер-класи з побутово-ужиткового мистецтва, організованих клубом «козацьке дозвілля». Не міг оминути цей захід і “Юнацький Корпус” Запоріжжя – встановив інформаційний стенд та провів для малечі тренінг зі зборки і розборки макету автомату. Також маленькі спасівці могли ознайомитись з обмундируванням військових, яке використовується у зоні АТО.
Кожні змаганя з Українського рукопашу Спас, це не просто зустрілись,позмагались, визначили,хто кращий,і роз’їхалися. Кожен раз – це зустріч старих і нових друзів, цікаве спілкування, екскурсії, пізнання чогось нового з життя українців і України минулого і сучасного… Так і в цей раз організатори змагань влаштували в день приїзду для дітей та тренерів екскурсію в місцевий краєзнавчий музей, а після змагань – екскурсії по острову Хортиця та на Запорізьку Січ… Діти відчули,що вони не просто займаються бойовими мистецтвами України,а і є частинкою її багатющої історії… Дякуємо організаторам,особливо Олександру Притулі, Костянтину Рижову та Василю Прокопенку за чудові години спілкування, теплий прийом та екскурсійну пізнавальну програму)
Цьогорічний чемпіонат з «Українського рукопашу «Спас» показав, що козацькі традиції в Україні відроджені, а козацькі бойові мистецтва розвиваються, виховуючи тисячі патріотів України.
Слава Україні!
Слава Запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->