•  (uk)
2018/05/26
Головна » Новини » В Запоріжжі на острові Хортиця 21 квітня 2018 року у рамках українсько-литовського проекту відбулася церемонія висадження діброви, а також встановлення пам’ятного хреста на честь Героїв Української революції 1917-1921 років та сучасних захисників України.

В Запоріжжі на острові Хортиця 21 квітня 2018 року у рамках українсько-литовського проекту відбулася церемонія висадження діброви, а також встановлення пам’ятного хреста на честь Героїв Української революції 1917-1921 років та сучасних захисників України.

 Острів Хортиця завжди був святилищем для українських воїнів – дружинників Святослава Хороброго, гідних синів козацької доби, воїнів армії УНР (запорізького корпусу Петра Болбочана). У цьому проекті прийняли участь  запорозькі козаки разом з вихованцями Запорізької школи козацького бойового мистецтва «Спас». Президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, голова координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації Костянтин Рижов, президент Запорізької обласної асоціації кіокушинкай -карате Сергій Петренко, разом посадили дубочок, закріпивши цим ритуалом братерську дружбу між федераціями.  Учасники проекту висадили двісті дубів, привезених до України із Литви. Тепер у кожній спасівській родині є свій дубок на святий Хортиці, яким вони будуть у майбутньому піклуватися, а  потім передадуть своїм нащадкам.

 Після висадження дубів всі учасники акції перейшли на «козацьке коло», де вихованці школи «Спас» продемонстрували свої досягнення в опануванні козацьким бойовим мистецтвом «Спас», вразивши своїми карколомними трюками глядачів.

Закінчилося свято смолоскипною ходою і відкриттям пам’ятного хреста на честь Героїв Української революції 1917-1921 років та сучасних захисників України.

Козацька слава не вмре, не поляже.

Слава Україні!

Слава Запорозькому козацтву!

Scroll To Top
-->