•  (uk)
2019/12/16
Головна » Новини » ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ «ЗАПОРОЗЬКА СІЧ»

ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ «ЗАПОРОЗЬКА СІЧ»

ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ «ЗАПОРОЗЬКА СІЧ»

 

16 травня 2019 року в Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» відбувся яскравий Обласний козацький фестиваль «Запорозька Січ», присвячений ХХІ річниці з Дня заснування першої у світі бюджетної школи зі слов’янського бойового мистецтва – Дитячо-юнацької спортивної школи «Спас».

На фестиваль з’їхалося багато команд шкіл бойових мистецтв із Запоріжжя і Запорізької області. Активними учасниками заходу стали також вихованці секції козацького рукопашу «Спас» (Керівник: Маляренко Іван Олександрович) та гуртка спортивної боротьби «Самбо» (Тренери: Балабекян Шушана Азатівна, Балабекян Ашот Врежович) «Козацького ліцею».

На святі козацької лицарської звитяги зібралися фундатори школи «Спас», керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, заступник голови міста Запоріжжя Анатолій Пустоваров, директор департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради Павло Бланк.  керівники федерацій, козацьких формувань, герої АТО – війни на Сході України, а також завітало багато поважних гостей.

Як повідомив президент громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула, перша у світі Запорізька дитячо-юнацька спортивна бюджетна школа зі слов’янського бойового мистецтва «Спас» була заснована в 1998 році. Поступовий розвиток цього напрямку з часом вийшов на міжнародний рівень. Нині у Запорізькому регіоні працюють обласна та міська дитячо-юнацькі спортивні школи. Саме Запорізька міська школа була першою серед усіх інших, які функціонують в різних країнах. Власне спас об’єднує в собі багатоборство, одноборство, боротьбу на поясах та навхрест, змагання лава на лаву і рукопаш. При цьому головний акцент робиться на національно-патріотичному вихованні молоді.

Порадували своїми виступами вихованці ансамблів народних інструментів «Жайворонки» і «Забава», вокальний дует «БУМ».

Вибух емоцій і щире захоплення викликав виступ козаків і козачок – вихованців Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи «Спас», які продемонстрували навички бойового мистецтва.

З вітальним словом звернувся до козацької родини президент Запорізької обласної федерації козацького мистецтва «Спас» Рижов Костянтин Анатолійович. Після проголошеного ним «Слово – Заповіт Стосов» команди учасників фестивалю відправилися на зупинку «Бойовий полігон» для змагань.

Кожен козацький підрозділ по-своєму захоплював і дивував вправністю у володінні мечем і шаблею; виконували вправи з ходіння босоніж по битому склу, вражаючи бойовими прийомами і техніками ведення бою.

Кращих козачат, а також команди молодих козаків відзначили Почесними грамотами, кубками та медалями, цінними подарунками.

У цей день, окрім виступів шкіл бойових мистецтв Запорізького краю, на території «Козацького ліцею» проходили різноманітні майстер-класи, ярмарок народних майстринь, а завершилося свято запальною дискотекою до Дня української вишиванки, яку влаштувала волонтерська група «AngelS».

Ми є нащадками славного козацького роду, в нас вирує кров сміливих, відважних, розумних людей – козаків. Тож бережімо і примножуймо традиції свого народу та славного козацького краю!

Scroll To Top
-->