•  (uk)
2018/05/26
Головна » Новини » Богдан Хмельницький – народження держави”, або просто “Богдан Фест”, щорічний захід у Нікополі в цьому році пройшов 22 квітня

Богдан Хмельницький – народження держави”, або просто “Богдан Фест”, щорічний захід у Нікополі в цьому році пройшов 22 квітня

На участі у “Богдан Фесті”   разом з кошовим отаманом «Запорозького війська Низового «Запорозька Січ» Костянтином Рижовим прибула велика делегація козаків і юних спасівців із Запоріжжя.

На площі Богдана Хмельницького, де його 29 квітня 1948 року на Микитинській січі обрали Гетьманом Війська Запорозького Низового, відбулася офіційна частина. Почесною ходою козаки  пішли до парку Перемоги, на місце де була Микитинська січ.

Дорою вшанували пам’ять загиблих воінів у другій світовій війні та героїв московсько-української війни. В парку Перемоги провели Козацьке Коло, на якому козаки обрали наказного отамана Віталія Мандика.

На головній сцені “Богдан Фест”, виступали кращі колективи фестивалю “Козацькими шляхами”, а в парку вирував святковий ярмарок. В козацькькому таборі  козаки «Затопськоі Січі»  зустрічали смачнющим борщем та кулішем всіх побратимів та гостей .

З 17 години, біля макету Коховського волосховища, козаки під керівництвом Василя Тирси показали народу реконструкцію битви під Жовтими водами, в якій прийняли і козаки Запорозького війська Низового «Запорозька Січ».  Потім козаки продемонстрували ще показові поєдинки. А в цей час на центральній сцені своє вміння  показували вихованці Запорізької школи козацького бойового мистецтва «Спас» , тренер Василь Прокопенко.

У вечорі зазвучав патріотичний Украінський рок у виконанні гурту “Тінь сонця”, що ще більше зарядило народ національним переможним духом!

Велика подяка всім хто прийняв участь в організації “Богдан Фест”. Особлива подяка отаману Віталія Мандика за запрошення і теплу братерську зустріч запорожців.

Слава Украіні!

Слава Запорозькому козацтву!

 

Scroll To Top
-->