•  (uk)
2022/01/27
Головна » Архів новин » Як у дитсадку лава на лаву сходились.

Як у дитсадку лава на лаву сходились.

15 лютого  2013 року представників Рівненської обласної федерації бойового мистецтва «Спас» та козацького табору “Гайдамаки” запросили до навчально-виховного комплексу №1. За народним календарем, Стрітення – це свято зустрічі зими з весною. Саме цій події приурочили зустріч дітей з козаками.

Незабаром уже на подвір’ї дитячого садка горіло вогнище, а в казані – зашкварчало сало. Гайдамаки готували куліш для більш ніж двох сотень малят. А найменших пасажирів чекав козацький кінь. Знайомство дітей з козаками розпочалося з найцікавішого – демонстрації роботи з шаблями.

А далі – групи змінюючи одна одну, змагалися у різноманітних козацьких забавах. Це були штовхачі, півнячі бої, перетягування палиці, «ухопити палку», «розбити яйце». Та найбільше дітям сподобалися бої «лава на лаву», в яких приймали участь усі бажаючі віком від 4 років. Кожнатака забава має велике значення – вони не лише розвивають фізичні навики, а й формують товариський дух. Саме в таких іграх виховувалися справжні козаки.

Завершував забави ритуал спалення опудала Марени та залп з козацької гармати. А після цього, задоволені дітлахи смакували кулішем.

Це свято – не перший випадок співпраці між козаками та НВК №1. В період різдвяних свят півсотні вихованців навчально-виховного закладу відвідували козацький табір «Гайдамаки», де їх розважали козаки та Дід Мороз зі Снігуркою.

Організовуючи такі свята, перш за все ми виховуємо у наших діток почуття патріотизму, знайомимо їх з народними звичаями. З самого ранку наші дітки разом з вихователями співали веснянки, заклички, водили хороводи. Пізніше всі вийшли на вулицю, де разом з козаками варили куліш, катались на конях та змагались у різних іграх.

Самі ж дітлахи були в захваті від такого свята. Кожен з них скуштував смачного козацького кулішу та млинців, а найсміливіші могли позмагатись у справжній козацькій забаві “Лава на лаву”.

 

Scroll To Top
-->