•  (uk)
2020/12/02
Головна » Архів новин » Як Запорозькі спасівці вшановували холодноярських козаків і гайдамаків різних епох

Як Запорозькі спасівці вшановували холодноярських козаків і гайдамаків різних епох

20 – 21 квітня 2013 р. в Холодному Яру відбулися дійства по вшануванню борців за волю України різних епох – Гетьмана України Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. 

Дійства розпочалися 20 квітня в селі Медведівка біля пам’ятника Максимові Залізняку маршем козацьких одностроїв та вишиванок, який завершився покладанням квітів до пам’ятника Максимові Залізняку. І після урочистого відкриття та виступів із привітальними словами організаторів заходу розпочалися спортивні змагання серед дітей та юнацтва серед яких були змагання з гирьового спорту на кубок Максима Залізняка, перетягування канату юнацьких та дівочих команд та ін.

Паралельно зі змаганнями відбулася мандрівка в родинне село Максима Залізняка – Івківці, та покладання квітів до його, а також підняття на гору Семидубова, де за однією з версій поховано Гетьмана України Богдана Хмельницького. На горі Семидубовій було висаджено сім дубів – на пам’ять про великого гетьмана, його старшин та козацтво.

У вечірній програмі порадували глядачів своїми неповторними і захопливими показовими виступами представники козацьких бойових мистецтв з різних куточків України, а саме: Театр козацького бою «Запорозький Спас» (м. Запоріжжя), Школа Бойового Гопака «Хорс» (м. Павлоград), Братство козацького бойового Звичаю “Спас” (м. Київ).
А найголовніше наступне: проведено козацький бій лава на лаву, що є традиційним змаговим вишкілом для засвоєння навичок спільного бою, відчуття побратима, його ліктя. Тож, ще довго пам’ятатиме земля славетних наших пращурів і знатиме, що не перевелися ще Козаки на Україні!

Відбулися також конкурси на найкращу вишиванку, конкурс на найдовший козацький чуб, конкурс на найдовшу дівочу косу


Ввечері тогож дня відбувся концерт за участю лідера гурту “Тінь Сонця” – Сергія Василюка та інших видатних українських виконавців. Завершеням такого насиченого і цікавого дня стало проведення Вогнедарового вогнища в Медведівці під кобзарський супровід Тараса Силенка.

21 квітня в Холодному Яру відбулося традиційне вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру. Проведено меморіальний мітинг у центрі села Мельники, біля пам’ятників холодноярцям та Юрію Горлісу-Горському, а також освячення зброї на хуторі Буда біля храму великомученика Калнишевського. Після поминальної трапези відбувся концерт за участю видатних митців, які виконували пісні Визвольної боротьби.


Слід відзначити, що під час проведення вищезазначених заходів проведено вишкільне таборування на теренах Холодного Яру. Більш того, козаки Пластунівського Куреня Запорозького Війська Низового “Запорозька Січ” прийняли участь у проведенні осавульської служби, котра підтримує порядок та безпеку як в самому таборі, так і за його межами. Тож, висловлюємо щиру подяку організаторам даного дійства, а саме Старшині вишкільного табору за можливість прийняти участь в загальному таборуванні.

Scroll To Top
-->